Online svet

V dnešnej digitálnej ére, kedy sme stále pripojení k internetu, je online bezpečnosť neoddeliteľnou súčasťou našich životov. S nárastom vo svete technológií sa však zvyšuje aj riziko kybernetických hrozieb. Ako teda môžeme chrániť seba a svoju rodinu pred týmito nebezpečenstvami na internete?

Asi nikto nemôže s istotou povedať, že online svet je absolútne bezpečný. Z každej strany na teba môže čosi číhať. A ty sa v jednom okamihu môžeš dostať do veľkých problémov. Nezanedbávaj tieto hrozby. Poradíme ti, ako chrániť seba a svoju rodinu pred online svetom tak, aby sa vám to raz nevypomstilo.

Ako bezpečne ovládať online svet?

1. Ochrana osobných údajov

Nikdy nezverejňuj príliš osobné informácie o sebe a o svojej rodine. To zahŕňa adresy, telefónne čísla, bankové údaje a iné citlivé informácie. Rovnako dôležité je upravovať nastavenia súkromia na sociálnych sieťach a sledovať, aké informácie sú verejne dostupné.

Napríklad si na Facebooku nastav, aby ľuďom, ktorých nemáš v priateľoch, o tebe neukazovalo nič. Rovnako to sprav aj so žiadosťami o priateľstvo. Povoľ to len ľuďom, ktorých poznáš. Aby sa k tebe nedostali nejakí nebezpeční používatelia. A v žiadnom prípade už vôbec nerozosielaj cudzím chlapom úplne nahé fotky, kde ti vidno aj tvár. TU nájdeš dôvody, prečo to nerobiť.

Online svet
zdroj: Pexels/Artem Podrez

2. Silné heslá a dvojstupňové overenie

Vytvor si silné a jedinečné heslá pre svoje online účty. Použitie kombinácie veľkých a malých písmen, čísel a špeciálnych znakov zvyšuje bezpečnosť. Navyše, kde je to možné, aktivuj si dvojstupňové overenie pre extra vrstvu ochrany.

Dokonca existuje aj mobilná aplikácia, ktorú si pripojíš na sociálne siete a pokiaľ do kolónky nezadáš správne heslo, ktoré sa mení každých pár sekúnd, nepustí ťa to do tvojho účtu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife