unsplash.com

Vyber si ju. 

Nájdi ju v nočnom klube alebo bare. Preskúmaj ju a rozhodni sa, že jej krása je dosť príjemná. Nakŕm ju klišé vetami a nechaj sa ju do teba zamilovať. Vezmi ju za ruku a tancuj s ňou. Naplň svoju prázdnotu aurou jej tela. Šepkaj jej sladké slovíčka, ochutnaj jej pery, získaj jej číslo a dohodnite si ďalšie rande.

Prejdú dni. Zober ju na večeru, rozprávaj jej o svojom živote. Pomaly ju zasväcuj do tvojich (milých) rituálov. Dávaj jej komplimenty zakaždým, keď ju uvidíš. Nechaj vaše životy, nech vám samé vytvoria vzťah. Pretože tak je to jednoduchšie. Život s ňou bude bezpečná cesta. Môžete mať deti, dáte im mená, vyplníte rodinný album fotkami a budete pokračovať v pasívnom živote. Zistíš však, že necítiš žiadne emócie. Ani teraz, ani keby si ju stratil. Vyber si ju, pretože je to jednoduchšie.

Alebo si vyber mňa. 

Mňa nájdeš nad knihami alebo v autobuse s obľúbenými pesničkami alebo v kaviarni nad obľúbenou kávou. Nájdeš ma vždy živú, nájdeš ma vždy v spoločenskom rozhovore, vždy sa dozvieš nové informácie a vždy mi budú oči žiariť. Budeš si na mňa musieť počkať, kým nedopijem svoju kávu.

Budem mať natešený pohľad vždy, keď ťa uvidím. Pozri sa na mňa a na moje oči. Pozri sa na to, čo robím. Ako robím to, čo milujem. Opýtaj sa ma otázky. So mnou môžeš preberať akúkoľvek tému. Poďme preberať literatúru, politiku, ekológiu alebo najnovšie technologické výskumy. Poďme tancovať vášnivé tango slov. Ostaňme v dialógu náhodných faktov, smejme sa spontánne a sleduj, ako budú reagovať naše životy.

Moje správy tebe možno niekedy nebudú dávať zmysel, ale budú úprimné. Bozkávaj ma viac a viac. Možno budú plynúť dni, mesiace no my nikdy nespadneme. Naše životy budú dobrodružné. Možno budeme mať deti s umeleckým nadaním, možno budeme mať rodinné fotky rozmiestnené po stenách izieb.

No budeme žiť tu a teraz. Budeme žiť a bude to stáť za to. Vyber si mňa. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating