Photo by Pedro Sandrini from Pexels.com

Ak si hovoríš, že keď si vo vzťahu, nemôže sa vám dvom nič stať, si na omyle. Stať sa môžu naozaj veľmi neočakávané veci, na ktoré nebudeš pripravená. Snaž sa teda ochrániť váš vzťah tým, že sa oň budeš starať a zaujímať sa o svojho priateľa.

Láska je prvé mesiace krásna, no aby taká zostala, mala by si na nej neustále pracovať. Mala by si byť pozorná, milá, zamilovaná a vďačná za svojho priateľa.

Ak si na neho už zvyknutá, môže sa stať, že váš vzťah rýchlo spadne do stereotypu. Dni budete tráviť doma, vaše prechádzky v prírode sa zmenia na pozeranie filmov a zleniviete.

Nie je zlé občas vymeniť prechádzku za film, hlavne nie vtedy, ak chcete vidieť niečo, na čo sa dlho tešíte, no nemalo by sa to stávať častejšie. Rovnako závažná situácia je aj tá, kedy ste spolu každý deň. Ak spolu nebývate a nie je to vážne, nemala by si na neho tlačiť a zobrať mu slobodu. Nemala by si mu zakazovať stretávať sa s priateľmi, pretože sa potom k tebe nebude vôbec tešiť. Bude ťa presýtený a pochop, že chlap jednoducho potrebuje na rozhovor občas aj ďalšieho muža, nie ženu. Aj on by sa rád porozprával s kamarátom, ako to ty robíš s priateľkami.

Ak máš zlozvyk mu všetko zakazovať a nikde ho nepúšťať, snaž sa toho zlozvyku zbaviť. Pretože ak mu budeš ty stále častejšie zakazovať stretnutia s priateľmi, on bude stále častejšie od teba uchodiť.

Bude sa cítiť pod tlakom, vôbec na teba nebude mať náladu a to, že mu každý deň na displeji zasvieti „Kedy sa dnes uvidíme?“ tomu vôbec nepridá na zlepšení. Chlap (rovnako ako ty) potrebuje čas osamote alebo s priateľmi, aby mohol duševne rásť a zabávať sa. Predsa, iná zábava je, keď ste spolu sami a iná zábava je, keď je vonku s priateľmi a môže sa rozprávať o autách, športe a piť pivo.

Keď mu dáš toľko voľnosti, koľko potrebuje, bude ťa milovať a nikdy od teba nebude mať potrebu utekať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating