Nerozumieš, prečo sa Ti to zase nepodarilo. Ráno si zaspala a nestihla vypiť svoju tradičnú rannú kávu, pokazila si pohovor a nezískala novú prácu snov. Zmeškala si autobus domov a aby toho náhodou nebolo málo, Tvoj vysnívaný muž už znova zrušil rande. Nerozumieš. Najradšej by si sa zobudila ešte raz a prežila celý deň odznova.

Prípadne ušla do iného sveta.

Stáva sa Ti to niekedy?  Mne áno.

A som si takmer istá, že aj Tebe.

foto: pexels.com

Niekedy som brala takého situácie tragicky a bola som z nich nešťastná. Často som uvažovala negatívne a bola vnútorne presvedčená, že nič nemá zmysel. Potom som sa však naučila brať ich ako znamenie.

Poznám asi milión ľudí, ktorí túžia a prosia o znamenia, pritom ich majú celý čas pred sebou. Len si ich nevšímajú, lebo ich považujú za samozrejmosť. Neuvedomujú si, že aj to, že sa im niečo podarilo/alebo naopak, nepodarilo/ je vlastne znamenie.

Uvedom si, že nič v Tvojom živote sa nedeje bezdôvodne. Nič nie je náhoda a všetko by pre Teba malo byť znamením. Znamením, že máš začať, skončiť, pokračovať, vydržať, byť trpezlivá, že nie si na správnej ceste, alebo jednoducho ešte neprišiel správny čas. Niekedy sa veci nepodaria preto, lebo sa podariť nemajú. To, že si nezískala novú prácu možno znamená, že to nie je práca, ktorá je pre Teba tou pravou.

Nauč sa rozumieť tomu, čo sa v Tvojom živote odohráva. Aj bežné situácie a dni Ti môžu ukázať, akým smerom sa má Tvoj život uberať a ako sa máš rozhodnúť, ak si nevieš sama poradiť.

foto: pexels.com

Nezabúdaj ani na sny. Mne sa niekedy snívajú veľké somariny. Inokedy sa zobudím a dúfam, že to bol naozaj len sen a že to nikdy nebude realita. No občas sa mi sníva niečo, čo dokáže usmerniť moje kroky.

Často spomínam na to, ako sa mi po strednej škole ťažko rozhodovalo, čo ďalej. Aj keď som bola viac menej rozhodnutá, stále vo mne driemali pochybnosti. Poznáš ten pocit, keď chceš niečo veľmi spraviť, no obávaš sa, čo bude nasledovať? Snívalo sa mi,  že som pracovala vo veľkej redakcii módneho časopisu, asi ako Rebecca Bloomwood vo filme Spoveď nákupnej maniačky. Netuším prečo, ale považovala som to za znamenie a podľa toho si vybrala školu. A bolo to moje najlepšie rozhodnutie.

Neboj sa nechať niektoré veci v živote plynúť samé. Niekedy je lepšie príliš nerozmýšľať, nechať sa viesť znameniami  a veriť, že všetko bude tak, ako to je správne.

 

titulná foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife