Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Strach, tak podivné slovo, ktoré môže mať toľko dôvodov. Existujú malé, ale aj veľké obavy. Bojíš sa, či stihneš odovzdať školskú prácu do stanoveného termínu, či nezmeškáš ráno autobus alebo sa zapáčiš svokre.

Každodenné obavy, ktorých rozmery zodpovedajú tvojmu presvedčeniu. Strach je tak veľký, či malý, do akých rozmerov si ochotná ho zaodieť. Koľkokrát si nespravila určité veci, len preto, že ťa držal v šachu strach? Koľkokrát si si povedala, že to nezvládneš alebo nedokážeš? Postavila si si okolo seba neviditeľné múry a klameš samu seba, keď si myslíš, že ťa ochránia. V skutočnosti sú to steny, ktorých tieň dopadá na tvoju osobu a ty si zahalená v tme. Zbúraj tieto steny, aby si opäť mohla vidieť svetlo a pohnúť sa vpred.

fjsdknlmf pexels.com

Strach ťa paralyzuje a ty nie sme schopná triezvo uvažovať a myslieť. Spomínaš si na to, keď sa z teba pod vplyvom strachu stala iná osoba? Osoba, ktorá nevedela racionálne uvažovať a vo vyhrotenej situácii  zabudla aj na svoje meno. Zviazal ti myslenie a celú zahalil do svojho plášťa. Uvedom si, že  strach je  pre teba zbytočným bremenom, ktoré si si na seba položila sama. Len keď sa zbavíš obáv, zistíš, aké veľké možnosti a šance máš, koľko dverí sa ti otvorí, keď strachu nedáš príležitosť zviazať ťa.

fnodsklf pexels.com

Ten pocit, ktorý s tebou býva v tvojej hlave a prebúdza sa v tých najnevhodnejších situáciách. Až keď sa ho zbavíš, nájdeš v sebe nové hranice, o ktorých si ani len netušila. Hranice, po prekročení ktorých je svet krajší a svetlejší. Svet ktorý ti dá pocítiť, že dokážeš všetko, pretože nie si viazaná strachom. V momente, keď zistíš, že si sa ho zbavila a je len výplodom tvojho horšieho ja, ktoré ti za každú cenu, chcelo ukázať, že niečo nedokážeš, alebo na to nie si dostatočne dobrá, zistíš, že máš voľné ruky, nohy a hlavu. Ver si a keď zbadáš čo i len najmenší tieň, ktorý sa začína stavbou tvojich štyroch múrov okolo seba, sprav krok dopredu, pretože ty to dokážeš a strach u teba nemá miesto.

 

Zdroj: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife