unsplash.com

Na to, aby si úplne zošalela, je potrebné, aby ti v tele prúdila krv blázna a aby ti prostredie nadiktovalo diagnózu, teda primárnymi faktormi sú gény a prostredie. Aspoň tak to tvrdia renomovaní psychológovia. Vnútorne sa cítiš každý deň rozorvanejšie a rozorvanejšie. Pripadáš si ako vetchý strom, ktorý nemá pevné základy. Tvojimi vernými priateľmi sú úzkosť, panika, stres, depresia, obsesia, únava a hystéria. Deň za dňom sa striedajú a určujú tvoj aktuálny stav. Už ani sama nevieš, kto vlastne si. Občas je veľmi ťažké vstať z postele a začať niečo robiť. Občas je život na nevydržanie.

Keď si neurotická, stretneš sa s nepochopením, a to aj od ľudí, od ktorých by si to nikdy nečakala. Vrazia ti dýku do chrbta a nahlas sa zasmejú. Nepodajú ti pomocnú ruku a vykašľú sa na teba, pretože najjednoduchšia cesta je únik od problémov. A ten problém si zrejme ty. Pamätaj si však jedno – ľudia, ktorí ťa úprimne milujú, nikdy neodídu! Práve naopak – keďže ťa majú nezištne radi, ostanú a pomôžu ti v najhorších chvíľach. Vďaka týmto ľuďom sa oplatí žiť a usmievať sa, bojovať ďalej. Život je ťažký, nik nevraví, že nie. No keď si neurotická, je o to ťažším, ba niekedy ti pripadá ako peklo.

zdroj: unsplash.com

Nemôžeš za to, akú máš osobnosť. Tvoja senzitívnosť nie je slabosť, ale dar. Fakt, že všetko prežívaš oveľa intenzívnejšie, než tvoji známi, ti môže pripadať ako prekliatie, ale na druhej strane cez svoju zvýšenú citlivosť dôjdeš ďalej než ostatní ľudia. Otvoria sa ti iné možnosti a tvoje uvažovanie ti umožní stať sa vyspelejším jedincom. Musíš samú seba prijať, akceptovať svoju podstatu a vyťažiť z nej to najlepšie (aj keď so sebou prináša kopu negatív).

Keďže si neurotická, každý deň bojuješ sama so sebou, a tým sa postupne stávaš silnejšou, pretože nevedomky tým posúvaš vlastné hranice. Maj na pamäti, že nepochopenie a neakceptovanie tvojej osoby ťa nemusí zraňovať, pretože tí správni ľudia ťa budú chcieť pochopiť a radi vstúpiť do tvojho sveta. Chápem ťa, je ťažké tváriť sa, že je všetko v poriadku, keď nie je. Skrývať svoje tiky a fóbie za rúško sebaovládania a nasadiť pritom „poker face“.

zdroj: pexels.com

Ale neostáva ti nič iné, než ísť ďalej, pretože život je dar a je potrebné to tak brať. Je potrebné eliminovať situácie, ktoré ťa zaťažujú a spôsobujú ti bolesť. Vyhýbať sa ľuďom, ktorí ti namiesto úsmevu darujú len trpké slzy a horkosť srdca. Tešiť sa na rôzne maličkosti a stanoviť si hranice, za ktoré tvoja myseľ nesmie prejsť. Snažiť sa športovať aspoň 3x týždenne a pravidelne jesť. Veľa čítať, pretože čítanie taktiež redukuje stres a chodievať viac do prírody, pretože zelená upokojuje a stromy ťa nabijú energiou, ktorú potrebuješ viac než iní. A to najdôležitejšie na koniec – hlavne ľúb sama seba presne takú, aká si!

Keby si nebola iná, svet by bol veľmi nudným miestom. Si originálna a perfektná, aj keď je tvoje vnútro roztrieštené. Pre niekoho si dokonalá. A pre mňa tiež…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife