Drahá spriaznená duša,

uprostred noci sedím sama s kruhmi pod očami na mieste, kde sme predtým sedávali spolu. A chcem ti povedať jediné, odkázať ti cez cestičku trpkých sĺz nasledovné – cez bolesť, ktorú si mi zasiala do srdca, som vyrástla a stala sa zo mňa silnejšia bytosť. Presne taká, akú si ma vždy chcela mať. Tvoja potreba meniť ma a kritizovať každý môj krok ma urobila lepšou verziou samej seba.

Odpúšťam ti. Konečne v hĺbke srdca necítim nenávisť a zlosť. Bolo to ťažké. Mám na mysli to horké precitnutie z toľkých lží, ktorými si ma kŕmila celú večnosť. Odkázaná sama na seba, musela som sa učiť myslieť znovu iba na seba. Veď už bolo na čase konečne sa začať ľúbiť! Pretože ty si v tomto smere očividne zlyhala. Po tom, čo si ma tu zanechala, ostala zo mňa len prázdna schránka, do ktorej bolo potrebné opäť vpustiť svetlo.

zdroj: pexels.com

Chcem, aby si vedela, že ma tvoje modré oči ostanú mátať po celý život. Že mi tvoje slová ostanú znieť v ušiach v najhorších i najlepších okamihoch môjho života, pretože je to už raz tak a nezmením to. Či chcem alebo nechcem, formovala si moju osobnosť príliš dlhú dobu a tvoja stopa ostala vpísaná pod moju kožu navždy. No chcem, aby si si pamätala, že kvôli tebe som sa ocitla na samom dne a musela sa naučiť plávať v neľútostnom oceáne zvanom život – sama! Všetky krásne slová a sľuby, ktorými si mi kŕmila dušu, sa vyparili do prázdna a zaschli vo vesmíre tvojej čiernej podstaty.

Po tom všetkom si už naozaj nemyslím, že patríš dobrému človeku. Dobrí ľudia bojujú za lásku a urobia pre ňu aj posledné. Nuž čo, zložila som si ružové okuliare a uvidela nad tebou poletovať čierne mraky, ktoré zrejme celý čas určovali to, kým v skutočnosti si. Chcem, aby si vedela, že som sa naozaj snažila pomôcť ti a ukázať ti všetky krásy sveta. No ak by som ostala, tvoja temnota by ma načisto pohltila a vzala mi dušu.

Kvôli tvojim modrým očiam som sa skoro všetkého vzdala. Napokon mi neostalo nič. No na konci som aspoň zachránila samú seba. Srdce si mi však zlomila na milión kúskov. Teraz sa učím znovu vidieť svet v krajšom svetle, lepiac tie kúsky srdca jeden po druhom späť na miesto, kam patria. A odpúšťam ti, drahá spriaznená duša, lebo aj keď ma spomienka na teba neustále bolí, srdce mi zalieva príjemné teplo istoty, že som všetko zlé už prekonala. Každý bojuje so svojimi vlastnými démonmi. Teraz bojujem už len sama so sebou…

zdroj: unsplash.com

Roky som si myslela, že si mojím anjelom, ktorý ma spasí a ukáže mi život, kvôli ktorému sa oplatí ísť ďalej. Napokon si bol mojím najväčším zatratením. A tak chcem, aby si vedela, že ti odpúšťam, ale už ťa v živote nikdy nechcem vidieť! Nechcem ani vedieť, čo je s tebou a ako sa ti darí. Je to kruté, ale pre mňa si sa stala mŕtvou vo chvíli, kedy som kvôli tebe padla na dno a ty si pri mne nestála, aby si mi podala pomocnú ruku.

Hľadím na hviezdnaté nebo a už ťa medzi tými hviezdami nehľadám. Mám totiž dosť starostí s hľadaním samej seba. Nechávam ťa ísť preč z mojej hlavy, ale najmä prečo z môjho vnútra. Maj sa dobre.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.