Unsplash/Lili Betelgeuze

Už zase to robíš, priznaj sa. Sleduješ svoj odraz v zrkadle, skúmaš sa, hľadáš chyby, porovnávaš sa, nevieš byť so sebou spokojná a mračíš sa. Opäť prežívaš jeden z tých dní, kedy ťa sociálne siete dostali.

Zapamätaj si, drahá, že nie všetko čo vidíš, je pravda. Sú to útržky, ktoré vo svojej podstate boli vytvorené len na to, aby ti podsúvali klamlivý obraz. O tebe, o tvojom vzhľade, o tvojom tele a o tvojej kráse.

Myslíš si, že nie si dosť pekná a neveríš si? Prečo? Chceli by sme vedieť, kto spôsobil tejto milej a nežnej žene to, že sa neustále podceňuje. My ťa totiž vnímame ako jednu silnú osobnosť, ktorá dokáže všetko, čo si zmyslí. Si ambiciózna, kreatívna, láskavá, vždy myslíš na ostatných a až potom na seba, nevieš klamať a keď miluješ, tak naplno.

Uvedom si, že tam hore je niekto, kto o tebe vedel už dávno predtým, než si sa narodila. Vedel o tom, že budeš presne taká žena, akou si a prial si pre teba život, ktorý teraz žiješ. On ťa nechcel inú, chcel ťa presne takúto, akou si. Nemrhaj svoj potenciál a čas na to, aby si bola niekým iným, pretože by si nebola nikdy šťastná.

Sociálne siete ťa nútia porovnávať sa, hľadať na sebe chyby a kvôli nim si určite už neraz rozmýšľala, že by si začala jesť iba zeleninu na pare, aj keď ti nechutí, no možno by si po nej mala ploché brucho (samozrejme, že je to mýtus).

Ver nám, keď budeme tvrdiť, že si dokonalá presne v takej podobe, v akej sa v tom zrkadle vidíš. Či už s blond, hnedými, červenými alebo s čiernymi vlasmi. S modrými, zelenými alebo s hnedými očami. Menšia alebo vyššia. Presne takáto si mala byť, aby si pre niekoho bola perfektnou –  dcérou, kamarátkou, priateľkou, manželkou a neskôr aj matkou a svokrou. Prijmi to a pomaly si buduj sebavedomie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife