Instagram/nastjastasia

Čo je to najhoršie, čo sa ti vo vzťahu môže prihodiť? Kedy nastane ten bod, ktorý tvoju lásku nenávratne zničí? Stavíme sa, že jednou z prvých vecí, na ktoré si pomyslela, je nevera. Tá je vo vzťahu (väčšinou) neodpustiteľná. Dokáže nám zlomiť srdce a poukáže na to, že niečo medzi dvoma ľuďmi nefungovalo tak, ako malo. No sú isté veci, ktoré dokážu puto zničiť rovnako.

Veci, ktoré vychádzajú pomaly na povrch. Také, s ktorými niektorí žijú dlhé roky, kým im to nevybuchne. Kúsok po kúsku robia z veľkej lásky iba obrovské trápenie. Čo k nim patrí?

Obmedzovanie slobody

Budeme sa opakovať, no nezabúdaj na to, že vzťah neznamená stratu vlastnej osobnosti. Mnoho ľudí má pocit, že im partner patrí, že musia robiť všetko spolu. Zabúdajú na vlastné koníčky, sny, priateľov. Ak jeden z dvojice na tom druhom doslova lipne, chce mať pod kontrolou každý jeho krok a hovorí mu, čo by mal či nemal, ten tlak sa nebude dať zniesť večne.

Žiarlivosť za hranicou

Zdravá žiarlivosť patrí do vzťahu ako to správne korenie. No má svoje hranice a ak je dôvodom na opakujúce sa hádky, podozrievanie či krivé obviňovanie, je to cez čiaru. Opakovať tie isté diskusie dookola, mať vždy pocit, že robíš niečo zlé alebo sa cítiť ako partnerov majetok, to dokáže vyčerpať každého.

Neschopnosť komunikovať

Držať v sebe tajomstvá, hanbiť sa otvorene rozprávať či všetko riešiť iba krikom, to nie je ideálny obraz fungujúceho vzťahu. Úprimnosť a otvorenosť by mali byť jeho prirodzenou súčasťou, no nie vždy je tomu tak. Niektoré páry takto fungujú bežne, no obaja dobre vedia, že sa iba vnútorne trápia. Z nevypovedaných slov sa stávajú veľké problémy, ktorým by sa dalo ľahko predísť. Ak by sa tí dvaja aj rozprávali.

Neúprimné city

Faktom je, že nie všetky páry sú spolu iba z čistej lásky. Občas sú to aj iné dôvody – strach z toho, že si niekoho iného nenájdu, zvyk, finančné zabezpečenie, sociálny status, vzhľad, deti. Niektorí tak prežijú celý život, no na jeho konci o šťastí hovoriť určite nebudú. 

Najkrajšie veci, akými sú úprimná láska, smiech, porozumenie či dôvera, sa nedajú ničím nahradiť. Vždy tam budú chýbať a človek bude iba tajne snívať o tom, aké by to mohlo byť s niekým iným.

Odlišné hodnoty

Názory aj postoje. Vo vzťahu má byť niečo, čo ľudí spája, ale aj niečo, čo ich rozdeľuje, aby to mali pestré. Keď je však toho rozdielneho oveľa viac, ani najväčšia vášeň a láska im budúcnosť nezachráni. Vždy prídu k bodu, kedy ich odlišnosti zasadia medzi nich ranu.

Sú veci, v ktorých sa dvojica musí zhodnúť, najmä, ak sa to týka ich spoločného života. Inak sú odsúdení na koniec, ktorý skôr či neskôr naozaj príde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating