Cvičenie

Veľa žien túži po veľkom a pevnom zadku, avšak mnohým sa to nedarí. Podľa úspešnej blogerky Grace White, ktorá sa venuje športu, móde, kráse a cestovaniu, sú toto TOP tipy pre väčší zadok. 

Pri cvičení je veľmi dôležité byť trpezlivá a dať všetkému čas. Treba si nastaviť určitý režim, ktorý sa musí dodržiavať. Tieto 4 skvelé tipy ti pomôžu k tvojej vysnívanej postave, a určite by nemali chýbať v tvojom tréningovom pláne.

Aktivácia svalov na zadku

Pred každým cvičením zadku je dobré aktivovať dané svalstvo. Túto aktiváciu môžeš docieliť tak, že použiješ zopár cvikov s odporovými gumami. Tejto činnosti sa venuj aspoň 10 minút a následne začni cvičiť s ťažkými váhami. Ako používať odporové gumy sa dozvieš v našom staršom článku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamela_rf)

Cvič rovnaké cviky

Ak si nováčik v posilňovni, zameraj sa hlavne na tie isté cviky. Napríklad ideš do fitka na 1 hodinu, tak budeš cvičiť 5 rovnakých cvikov počas tej hodiny. Zameraj sa na pomalšie cvičenie, ale zato kvalitnejšie. Preferujú sa najmä výpady, drepy, hiphtrusty. Dávaj si pozor na predbiehanie kolien, držanie tela a správne dýchanie.

Jedz, jedz, jedz

Ak chceš, aby ti svaly na zadku začali rásť, chce to v prvom rade trpezlivosť, no v druhom rade veľa jedla. Ak nebudeš prijímať dostatok bielkovín a proteínov, zadok ti nenarastie.

Skús do stravy zahrnúť viac ovocia, zeleniny, proteínov, bielkovín a jesť aspoň 4-5x denne. Nezabudni ani na pitný režim, ktorý je dôležitý nie len pri športovaní, ale taktiež má prospešné účinky aj na našu pleť.

zdroj: Unsplash/Taylor Kiser

Po čase zvyšuj váhy

Ak chceš mať väčší a pevnejší zadok, musíš postupom času zvyšovať váhy. Neuskromni sa na bode, ktorý si už dosiahla. Zvyšovať váhy si môžeš aj v menšom množstve, ako napríklad, že si pridáš len 2-3 kg. Samozrejme, všetko s mierou a váhy si dávaj hlavne také, ktoré zvládneš.

Nezabúdaj, že najdôležitejšie je cítiť sa dobre vo svojom tele. Ak sme so sebou spokojné, aj naše sebavedomie či pozitívny život je v tej správnej hladine.

Tak čo, využiješ tieto tipy v najbližšej dobe aj ty?

Zdroj: Grace White

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness