Photo by Padli Pradana from Pexels

Zvykneš mi hovoriť, že sa vo mne nevyznáš, že nevieš prísť na to, čo chcem. Vraj som nerozhodná, priveľmi slobodná a nespútaná. Vraj neberiem vážne teba, vzťah a dokonca ani život. Ale opak je pravdou. Beriem to vážne. Teba, nás, život, všetko. A aj cez to, že to beriem vážne, beriem to s rezervou. Pretože viem, čo chcem, viem, čo si zaslúžim a viem, čo chcem dosiahnúť. A možno to vyzerá, že sa len zabávam, ale nie je to tak. Ver mi.

Som žena, ktorá je vie, čo chce, a čo potrebuje. Žena, ktorá si už prešla kadečím a práve preto ju nejaká maličkosť nerozhodí. Žena, ktorá si je istá tým, čo od muža a od vzťahu čaká, a preto, aj keď ju srdce ťahá niekam, kde vie, že nedostane to, čo potrebuje, bude sa držať radšej bokom, než by sa mala sama začať časom trápiť.

Nepotrebujem drahé dary, luxusné dovolenky či kadečo iné. Potrebujem zamilované pohľady, tiché objatia, nežné dotyky a pocit bezpečia. Potrebujem tie nenápadne úsmevy, kedy budem trepať nezmysly a ty pri pohľade na mňa sa len usmeješ, lebo budeš vedieť, že patrím tebe. Ide o maličkosti, ktoré znamenajú tak neskutočne veľa. Stávaš sa pre mňa všetkým, no zároveň si všetkým tým, čím som opovrhovala.

Si tým, o čom som sa vyjadrila „Toho si k sebe nepustím!“, ale postupne mi dochádza, že som ťa pustila ďalej ako kohokoľvek pred tebou. Že si sa stal súčasťou môjho života, hoci som to nikdy nechcela dovoliť. Stal si sa tým, kvôli ktorému som porušovala svoje vlastné pravidlá.

A hoci som si vždy stála za tým, že nepôjdem do vzťahu s mužom, ktorý mi nedáva pocit výnimočnosti, aj cez to som sa rozhodla skúsiť to. Lebo ten pocit som našla v tom, že si mi dal ako jedinej prednosť, predtým stádom, ktoré tu bolo kedysi. Že zatiaľ, čo som sa ja bránila a snažila sa nahovoriť si, že mi nikdy nebudeš schopný dať to, čo chcem, dal si mi pocit jedinečnosti. A zostal si tu, aj keď som plakala, kričala a snažila sa ťa dať bokom. Bol si tu celý ten čas. A stále si tu. V tom bola ukrytá tvoja láska ku mne. A tá moja k tebe je ukrytá v tom, že pôjdem hoc aj proti celému svetu, proti vlastným pravidlám a normám len preto, aby si cítil, že si pre mňa niekto vzácny.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating