Photo by Jonathan Borba on Unsplash.com

Ak konečne začneš žiť podľa seba a nebudeš počúvať druhých, ak konečne nájdeš pravý význam „sebalásky“, ak konečne nájdeš tvoj spôsob života, udejú sa tieto veci…

Zainvestuješ oveľa viac času do starostlivosti o seba

Nebude ťa zaujímať okolie a to, čo si myslia ostatní ale bude ťa zaujímať tvoje telo. Dopraješ si viac pozornosti, času pre seba, sem-tam dovolenku a oddych, kaderníčku alebo si prečítaš dobrú knihu, aj keď budeš mať upratovacie povinnosti. Uvedomíš si, že so svojim telom si 24 hodín 7 dní v týždni, musíš sa o neho dobre starať a venovať sa mu.

zdroj: Photo by Jonathan Borba on Unsplash.com

Nebudeš až tak zlomená z minulosti

Samozrejme, jazvy sa nezahoja až tak rýchlo, no uvedomíš si, že ťažkú minulosť môže mať za sebou každý. Či už prežil rodinné problémy, smrť niekoho, rozchod, rozvod alebo si prešiel vážnou chorobou. Minulosť nezmeníš a tak si začneš viac užívať prítomnosť a dívať sa do budúcnosti s úsmevom na tvári.

Pri vzťahoch budeš viac výberovejšia

Nebudeš blázniť hneď po prvom mužovi, ktorý o teba prejaví záujem. Budeš si dávať pozor a oveľa viac pri niekom takom rozmýšľať o budúcnosti. Či by si si s ním vedela predstaviť bývať, či ti niečo neprekáža, či máte spoločné názory a budeš si dávať pozor na to, ako sa k tebe správa. Potom, ako si uvedomíš, že tvoj život by mal byť prioritne podľa teba, nedovolíš, aby ťa niekto zlomil len tak.

Zameriaš sa viac na to, aké jedlo ješ a aké vitamíny ti dáva

Pochopíš, že pizza, chipsy, hamburgery a cola sú chutné, no absolútne ti nedajú tie správne veci, čo tvoje telo potrebuje. Občas neublížia a pomôžu tvojej duši (napríklad taká zmrzlina). No kvalitné a domáce suroviny (so zeleninou zo záhrady) ti dodajú vitamíny, sú nutrične bohaté a budeš sa po nich cítiť lepšie a plná energie. Pochopíš, že tvoje telo musíš odmeňovať dobrým a zdravým jedlom, nie ho trestať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife