unsplash.com

Milovala som ťa. Zranil si ma. Hnevala som sa. Plakala. Kričala. Nadávala. Nenávidela. Čas je naozaj liekom na všetko. Všetko to prešlo. Dnes som ti pozrela do očí a pochopila to. Už nie si v mojich snoch. Už nie si v mojej mysli, ani v mojom srdci. Neľúbim ťa, no necítim ani nenávisť. Dokázala som sa na teba pozrieť a dokonca aj usmiať. Si už len vyblednutá fotografia v albume. Spomienka, ktorá navždy ostane, no už nič neznamená. 

Môžeme nenávidieť toho, ktorého sme milovali?

Marlene Dietrich: „Žena je schopná všetkého zlého z lásky, nie z nenávisti.“

Victor Hugo: „Čím menšie je srdce, tým viac nenávisti prechováva.“     

Carlo Goldoni: „Žena je vytrvalejšia v nenávisti než v láske.“ 

Jean Anouilh: „Nenávisti možno privyknúť, láske však nikdy.“

Ladislav Muška: „Nenávisť je morálnejšia ako láska. Jej dôkazy sa nedajú sfalšovať.“ 

René Clair: „Ani ta najsilnejšia láska nespúta k sebe dvoch ľudí tak silno ako ich spoločná nenávisť voči tretiemu.“ 

Pravdou je, že si nevyberáme do koho sa zamilujeme. Je až desivé, ako veľmi k sebe majú láska a nenávisť blízko. Ak sa skutočne milujeme, dokážeme spolu všetko prekonať. No čo ak nie?

Zaslúži si druhú šancu?

Netrúfam si tento problém posúdiť univerzálne. Podľa mňa je to veľmi individuálne. Záleží to od človeka, toho, čo spravil a od sily našej lásky voči nemu. Som typ človeka, ktorý neznesie byť s niekym na nože. Nech je hádka akokoľvek zlá, vždy si to chcem s daným človekom vydiskutovať. Aj keď sa naše cesty navždy rozdelia. Chcem, aby sme si vzájomne odpustili. Tak je to podľa mňa správne. Niektorí ľudia sú neodbytní a žiadajú druhú šancu, i keď na ňu už nemajú nárok. Akurát sú z toho obe strany nešťastné. Ak môžu slová“ Neľúbim ťa“ niekoho motivovať? Láska niekedy skrátka umrie. Príde nová a lepšia. I keď to bolí. Aj druhá strana to časom pochopí.

Nevyčítaj si, že už ťa neľúbim

Nie je to len tvoja chyba. Je to chyba nás oboch. Všetko, čo sme spolu mali skrátka zmizlo a my to musíme nechať ísť. Musíme sa posunúť ďalej. Nemôžeme byť kamaráti. Ja nie som ten typ. Nejde o lásku či nenávisť. Ide o dôveru. Ako ti mám po tom všetkom veriť? Skrátka je to iné. Prepáč. Nájdi si inú, možno to bude láska tvojho života. Ja to nie som a je to v poriadku. Obaja sme si veľmi ublížili. Odpúšťam ti. Všetko.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating