Život je ako jazda na horskej dráhe

Život je ako horská dráha, raz si hore, raz si dole. Niekedy ti z neho príde zle, a niekedy si ho užívaš plnými dúškami. Nikdy však nevieš, čo ti prinesie, do akých situácií ťa dostane. Všetko je to záhada, stvorená na mieru pre teba. Každý človek si kúpi lístok na vlastnú horskú dráhu.

A preto musíš pochopiť, že všetky tie situácie, ktorým možno teraz nerozumieš, alebo si hovoríš prečo sa toto deje mne, sú stvorené priamo pre teba. Majú ťa niečo naučiť, niekam ťa posunúť, majú z teba urobiť presne takého človeka akým máš byť. Všetko ťa to formuje v najlepšiu možnú verziu teba.

A možno si teraz hovoríš „Bože, prečo ja“.

Ale ver mi, časom presne pochopíš, prečo ty. Život nám nikdy neprinesie do cesty prekážky, ktoré by sme nevedeli zvládnuť. Všetko je to len životná fáza, ktorá začala, a ktorá skončí. Pokiaľ pochopíš, čo ťa to malo naučiť, tak príde zas niečo iné. Niečo možno lepšie a krajšie. Len v to treba veriť a nevzdávať sa. Pamätaj dokážeš všetko čo chceš.

Nech sa deje čokoľvek, rob hlavne to, čo ťa robí šťastnou. Venuj sa sama sebe, staraj sa o seba a hlavne sa miluj. Pretože nikto pri tebe nestál toľko, čo ty sama. Každý človek v tvojom živote môže odísť, ale ty tu musíš byť vždy sama pre seba. Lebo kto tu bude pre teba, keď nie ty?

Znie to nereálne, ale ľudia vycítia aký máš vzťah sama so sebou a presne tak sa k tebe budú stavať aj oni. Pokiaľ budeš zakríknutá šedá myška, tak ich sama staviaš do pozície, v ktorej sa cítia viac ako ty. Ale pokiaľ máš dobrý vzťah sama so sebou a zdravé sebavedomie, tak priam žiariš. A presne vtedy sa k tebe ostatný budú správať s úctou, pretože vidia, že si samu seba vážiš. Prajem ti, aby si sa cítila taká výnimočná, aká si.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife