Vzťah, ktorý má byť tvoj posledný, musí za niečo stáť. Musí prinášať určité kompromisy, obetu, hádky, no aj pekné udalosti, lásku a radosť. Čo ovplyvňuje vzťah, ktorý vydrží navždy? Presne týchto 6 základných vecí.

Ako spolu viete komunikovať o problémoch

Otvorená komunikácia je to najlepšie, čo môžeš do vzťahu priniesť (spolu s láskou). Ak chceš, aby tvoj vzťah vydržal, musíš sa s partnerom rozprávať dennodenne. Nesmie medzi vami nič viaznuť a už vôbec nie nejaké zamlčané problémy. Je krásne, keď sa dvaja ľudia ľúbia, keď je to pekné, no je vzácne, keď sa dvaja ľudia ľúbia aj počas toho, keď je to zlé. Pracuj na tom.

Ako spolu viete tráviť čas

Teraz nemám na mysli spoločné trávenie času pri televízii alebo s priateľmi. Mám na mysli naozaj kvalitný čas, kedy sedíš oproti partnerovi a venuješ mu všetku pozornosť. Nič ťa neruší – žiadne správy a žiadna televízia. Tvoja pozornosť je zameraná iba na neho a skutočne ťa zaujíma.

Ako vychádzate s rodinami

Rodinné vzťahy sú veľmi ťažké. Nehovoriac o tom, keď je medzi rodičmi a deťmi veľký vekový rozdiel. To, či vám to vydrží do budúcnosti, ovplyvňuje práve aj toto. Tvoja (aj jeho) rodina by mala byť za to, aby ste boli spolu. Nemali by vás chcieť rozdeliť, pretože aj keď to možno v začiatkoch vydržíte, postupne sa to môže zhoršovať.

Aké máte hodnoty a či sú spoločné

Už dávno neplatí, že sa protiklady priťahujú. Viac si rozumejú ľudia, ktorí majú hodnoty rovnaké, pretože vedia, kam bude smerovať ich život. Ak by si chcela rodinu a usadiť sa, no tvoj partner by chcel ešte cestovať (alebo naopak), vzniknú hádky, ktoré spôsobia rozchod. Spoločné hodnoty tvoria spoločnú budúcnosť.

Ako sa viete navzájom rešpektovať

Jeden múdry človek raz povedal:  „Rešpekt je príťažlivý,“ a mal pravdu. Vydrží vám to len vtedy, ak sa budete navzájom rešpektovať. Pretože ak sa budete obaja správať ako malé deti a nebudete brať ohľad na toho druhého, vyvoláte zbytočný chaos.

Ako rýchlo si dokážete navzájom odpustiť

Na začiatku sú všetky vzťahy pekné a dokonalé. No po čase vyplávajú na povrch aj nedokonalosti a zlé vlastnosti. Tvoj partner (alebo aj ty) urobí niečo zlé a ty sa budeš hnevať. Je len na tebe, či mu to odpustíš (a ako rýchlo), alebo mu to nebudeš vedieť zabudnúť. No ak je to tá pravá láska, dokáže sa preniesť cez všetko.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.