Cíti k tebe niečo?

Na to, aby vôbec vznikol nejaký vzťah, je potrebné spraviť prvý krok. Dať druhému človeku najavo, že sa nám páči. Skutkami či slovami. Niektorí muži (možno väčšina) má práve s vyznaním citov problém. Boja sa odmietnutia a zlomeného srdca rovnako tak ako aj my. Tieto znaky ti odhalia, že k tebe niečo cíti, len má strach ti (alebo aj si) to priznať.

Nevedia to povedať priamo, no isté znaky ich odhalia veľmi rýchlo. Ak máš v okolí niekoho, na koho platia nasledujúce body, vedz, že túži byť možno niečo viac ako kamarát.

6 znakov, že k tebe niečo cíti

Zaujíma sa o to, ako sa máš

Tak naozaj, nie len zo slušnosti, aby nebolo ticho. Vlastne to ticho medzi vami je len veľmi ojedinelé, keďže sa máte stále o čom rozprávať. Zaujíma sa o to, aký si mala deň, čo máš nové, ako ti môže s niečím pomôcť, ale je zvedavý aj na tvoje názory a nemáte problém diskutovať do rána.

Prečo nevieme odolať mužom, ktorým by sme mali?
zdroj: Pexels/Anastasiia Chaikovska

Pýta si od teba rady

Keď sme pri tých názoroch, treba podotknúť, že ak sa ťa na tie tvoje pýta, a ak sa s tebou radí ohľadom osobných záležitostí, ver, že je v tom niečo viac a že k tebe niečo cíti. Nikoho nezaujíma, čo si myslí človek, ku ktorému nemáme väzbu. A už vôbec by sa takým človekom neriadil.

Poznáš jeho najbližších

Či už osobne alebo z rozprávania. A dokonca tak dobre, akoby si ich poznala už roky. Rodičov, súrodencov, priateľov, vieš o každom človeku, ktorý mu je blízky. Je to preto, lebo vás chce mať vo svojom živote pokope a berie ťa ako dôležitú súčasť jeho úzkeho kruhu.

Kamaráti pri ohni
zdroj: Unsplash/ballparkbrand

Pri téme vzťahy je nervózny

Vždy, keď prejde diskusia k vzťahom, začne byť trocha nervózny. Je jedno, či rozprávate o sebe, o tom, kto sa do koho zamiloval z priateľov alebo aké máte názory na rôzne partnerské záležitosti. On si v hlave uvedomí, že pri tejto téme niečo skrýva, začne ti uhýbať pohľadom, jeho tón hlasu bude vážnejší a rýchlo sa posnaží zmeniť to, o čom je reč. Už len slovo láska z neho spraví hanblivca.

Uťahuje si z teba

Hovorí sa, že „štuchanie“ do seba je prejavom lásky. Tak, ako ti možno robil zle chlapček v škôlke, ktorému si sa páčila, tak sa to vie preniesť aj do dospelosti. Nebude ťa však ťahať za vlasy, to nie. No uštipačné poznámky či sarkastické vtipy k tomu patria. Samozrejme, vždy sa bude pri tom na teba usmievať.

Žena stojí za mužom a obaja sa smejú
zdroj: Unsplash/Jusdevoyage

Činy namiesto rečí

On ti nepovie, že k tebe niečo cíti. On ti to bude dokazovať skutkami. Donesie ti obľúbenú čokoládu, keď máš zlý deň, odvezie ťa domov, keď ideš v noci sama z mesta, pomôže ti s nákupom, … všetko sú to veci, ktoré robia dobrí kamaráti, ktorí vlastne nechcú byť iba kamoši.

A pokiaľ chceš zistiť, či z toho bude vážny vzťah alebo len letná láska, nezabudni sa otestovať v našom kvíze. Dodržuj len jedno pravidlo – odpovedaj úprimne. Test nájdeš TU.

Nadväzovanie vzťahov je založené na vzájomnej komunikácii, emocionálnom prepájaní a rôznych faktoroch, ktoré na ne vplývajú. Niektoré chyby v komunikácii alebo konkrétne vzorce správania však môžu nepriaznivo ovplyvniť záujem mužov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating