Spadnúť do stereotypu je veľmi ľahké. Ak sa dvaja ľudia poznajú už dlhšie, nemusí ich prekvapiť tak veľa vecí, ako na začiatku.

Hlavne v dlhodobom vzťahu, kedy sú tie isté aktivity – pozeranie filmov, relaxovanie alebo prechádzky – na dennom poriadku. Ak nechceš so svojim priateľom spadnúť do stereotypu, môžete robiť tieto veci. Pomôžu vám udržať vzťah akčný a v láske vám pomôžu udržať iskru, ktorú potrebujete.

  1. Rande – veľa párov si myslí, že ak sú vo vzťahu, už majú vyhraté. No je to však úplná pravda, na vzťahu sa musí pracovať neustále. Malé rande raz do mesiaca je niečo, čo oživí váš vzťah. Môže to byť úplne nenápadné domáce „rande“, ako spoločná večera doma, pričom si každý partner vyhradí čas na počúvanie toho druhého. Inokedy to môže byť návšteva kina s večerou alebo prehliadka výstavy (či múzea), ktorá je aktuálne otvorená.
    zdroj: Photo by Vera Arsic from Pexels
  2. Akcie s priateľmi – ak majú dvaja partneri spoločnú partiu priateľov, je to skvelé. Vtedy sa nikto nemusí nudiť. Plány a akcie sa dajú vymýšľať rôzne, na každý víkend iné. Rande vo štvorici, spoločný výlet niekam do zahraničia, spoločná turistika, večer plný spoločenských hier alebo niečo, čo je charakteristické pre danú partiu priateľov.
  3. Rodinné večery – príjemná zmena je aj to, keď jeden víkend trávia partneri spolu so svojimi rodinami. Raz u jednej rodiny, raz u druhej. Zažijú veľa zábavy, spoznajú rôzne zvyky a víkend nebude len o tom, aby pozreli čo najviac filmov.
  4. Čas osamote – hoci sú vyššie spomenuté veci akčné a nabité zábavou, obaja ľudia vo vzťahu by mali tráviť čas aj oddelene. Ona so svojimi priateľkami a on so svojimi priateľmi. Aby mohli rásť a spoločne napredovať, pretože potom si budú viac vzácnejší.
    zdroj: Photo by Jonathan Borba on Unsplash.com
  5. Spoločné koníčky – nabúrať stereotyp sa dá aj spoločnými aktivitami. Ak sa obaja rovnako venujú niečomu, čo ich baví. Napríklad spoločné chodenie do fitness centra alebo nejaký iný šport. Môže to byť aj iná aktivita (jazdenie na koni, lyžovanie, kurzy cudzieho jazyka, tancovanie…), pri ktorej sa upevní vzťah.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.