Žena vyskakuje a smeje sa bez partnera
Unsplash/Dmitry Shamis

V našich článkoch si sa už viackrát mohla dočítať o veciach, ktoré sa môžeš naučiť počas života single a taktiež o tom, kedy na nový vzťah ešte nie si pripravená. Aj bez partnera môžeš byť naozaj šťastná a spokojná. Nedávno som sa rozprávala s mojou dobrou priateľkou, ktorá je už dlhší čas sama, no namiesto toho, aby sa ľutovala, užíva si to.

Mnohé ženy žijú v predstave, že ak sme slobodné, je s nami niečo zle a spoločnosť nami bude opovrhovať. Odsudzujú nás ako staré dievky, ktoré ostanú do konca života samy, prípadne v obklopení mačiek. Pravdou ale je, že aj bez partnera dokážeme viesť plnohodnotný život, ktorý je navyše naplnený a spokojný.

Presvedčila ma o tom spomínaná priateľka. Už na prvý pohľad som si všimla, že doslova žiari a je veľmi šťastná. Takú som ju už dávno nezažila a najskôr mi na sekundu napadlo, že v tom bude nový chlap. O to viac ma prekvapila, keď sa mi priznala, že je sama už takmer dva roky, no napriek tomu jej nič nechýba. Sama uznala, že je dokonca šťastnejšia.

Verila by si tomu?

Aj bez partnera si môžeme užívať

Najväčšiu výhodu na živote single vidí v tom, že sa nemusí nikomu podriaďovať. V jej predošlom toxickom vzťahu bola kontrolovaná a nemohla si robiť to, čo sa jej zachcelo. Teraz je to iné. Venuje sa svojim záľubám, medzi ktoré patrí okrem pobytu v prírode aj kurz keramiky a čítanie kníh. Čo ma ale prekvapilo najviac, vrhla sa aj na vlastné podnikanie, nad ktorým uvažovala už dlhší čas, no nikdy naň nenabrala odvahu.

Žena sa smeje a ukazuje prstom
zdroj: Pexels/Stephan Seeber

Ako mi sama povedala, život slobodnej ženy má pre ňu množstvo výhod, no uznala, že to nemusí vyhovovať každej z nás. Ona pociťuje silnú podporu od svojej rodiny a najbližších priateľov, preto nemá pocit, že by bola osamelá alebo nepochopená. Iné ženy možno potrebujú po svojom boku chlapa, ktorý bude ich oporou a bude im pomáhať. Jej prípad to ale nie je.

Aj keď ide iba o jeden príbeh z mnohých, mala by si si z neho odniesť to, že aj keď nie si zadaná, nemala by si to brať ako koniec sveta. Otoč to a urob z toho príležitosť, ktorá ti pomôže na ceste za tvojím šťastím. Ako vidíš, dá sa to, len treba chcieť. Nejde len o klišé frázu, ale o skutočnú ukážku toho, aký zaujímavý dokáže náš život byť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating