Pexels/Владимир Васильев

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak by sme si mali tipnúť, akú zmenu by si želali ženy v súvislosti so svojimi vlasmi najčastejšie, určite by sa to týkalo ich dĺžky a hustoty. Veľa žien túži po tom, aby mali svoju korunu krásy dlhšiu, zdravšiu a lesklejšiu. No pravdou je aj to, že veľa žien trápi presný opak – lámajúce sa, pomaly rastúce a vypadávajúce vlasy. Našťastie, pomôcť si vieš vďaka rôznym overeným radám. 

Medzi najčastejšie triky, ktoré ti pomôžu s kvalitou a rastom, patrí nepochybne zdravá strava plná minerálov a živín, ktoré pôsobia práve na vlasy. Avokádo, ryby, orechy či vajíčka by preto v tvojom jedálničku chýbať nemali. No starať sa o vlasy potrebuješ nie len zvnútra.

Zabudnúť by si mala na časté žehlenie či fénovanie, horúci vzduch totiž ničí kvalitu tvojej hrivy. Okrem rôznych šampónov, kondicionérov či masiek určených na rast, sa však často spomína ešte jeden významný bod – masáž hlavy.

Tá podporuje krvný obeh pokožky, vďaka tomu sú korienky lepšie vyživené, čo je základom pre ich zdravý rast. Venovať by si jej mala aspoň 10 minút denne na to, aby si si po pár mesiacoch všimla skutočný rozdiel. Ak si už o masáži hlavy počula, no nevieš presne, ako by mala vyzerať, vybrali sme pre teba pár ukážok, ako na to.

Postačia ti iba tvoje ruky a pridať môžeš aj výživný olej, ktorý rast stimuluje o čosi viac.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty