Unsplash/Alex Brisbey

Každý by chcel mať vzťah. Mnohí si však neuvedomujú, že to nie je „len tak“. Vyžaduje si priam dennodennú drinu a niekedy sa na vzťahu človek narobí viac, než v práci.

Týchto 7 vecí ovplyvňuje jeho kvalitu. Dávaj si na ne pozor.

Bozkávanie

Samozrejme, bozkávanie je vo vzťahu veľmi podstatné. Prehlbuje sa tak puto medzi párom a buduje dôvera. Predsa nebozkávaš len tak muža na ulici – iba svojho partnera. Svojimi bozkami mu dávaš najavo, že ho miluješ a ceníš si ho. V dlhodobých vzťahoch sa práve táto príjemná aktivita vytráca čoraz viac. Pamätaj, že chceš byť už jediná, ktorá tie pery bude bozkávať a od koho ich aj chce dostávať, tak začni rovno teraz a choď mu dať poriadny bozk.

Klamanie

Tento aspekt ovplyvňuje kvalitu vzťahu negatívnym smerom. Keď si s partnerom klamete a nie ste k sebe úprimní, stavia sa medzi vami priepasť, ktorá je každým ďalším klamstvom väčšia a väčšia. V pravom vzťahu by lož nemala mať miesto. Iba ak tá milosrdná, ako to, že si určite nepribrala.

Rozhovory

Nezáleží na tom, či dialóg trvá 5, 10, 15 alebo aj 30 minút. Podstatné je, že sa hlavne uskutočňuje. Rozhovory vzťahu prospievajú, pretože si dvaja ľudia môžu vyjasniť veci, odovzdať potrebné informácie, hlbšie sa spoznať a stráviť tak spolu príjemný čas. Ste si predsa zároveň aj najlepšími priateľmi.

Čas spolu a čas osamote

Spoločný čas je rovnako dôležitý, ako ten, ktorý trávite oddelene. Vďaka spoločným aktivitám si pár medzi sebou buduje oddanosť, pochopenie a nové zručnosti. Keď trávia partneri čas osamote, budujú si svoju osobnosť a nepovažujú sa tak potom za samozrejmosť. Nie je nič lepšie, ako sa tešiť, kedy už spolu opäť budete.

Tajomstvá

Ďalší bod, ktorý na kvalitu vzťahu vplýva zlým smerom. Mať nevinné tajomstvá je dôležité, no nie je správne tajiť všetko. Ako to už býva zvykom – vo všetkom by si mala hľadať rovnováhu. Keď budú partneri medzi sebou tajiť veci, pomaly sa budú odcudzovať a uzatvárať do seba.

Dôvera

Tá predstavuje naozaj veľmi potrebný bod kvality vzťahu. Je to zároveň aj jediný aspekt partnerstva, ktorý sa naruší už pri prvom veľkom zranení alebo klamstve. Budovať dôveru s partnerom môžeš pomocou toho, že budete k sebe otvorení, hovoriť o problémoch hneď v začiatkoch a hlavne, nebudete si klamať.

Modlitby

Nemusia to byť hneď modlitby, ktoré poznáš z kostola. Môže ísť o pozitívne afirmácie, priania, nastavenie. Môžete prosiť o väčšiu lásku, zdravie, o to, aby sa vám všetko podarilo, no taktiež môžete ďakovať za to, čo všetko už máte. Základom je, že si obaja želáte to isté. Značí to, že spolu naďalej počítate a vašou prioritou je spoločné šťastie a blaho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating