Tri kamarátky pri počítači

Osamelosť je často skrytý pocit, ktorý mnohí z nás prežívajú, no snažíme sa ho utajiť pred svetom. Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale existuje niekoľko nenápadných znakov, ktoré robia osamelí ľudia. Možno si niektoré z nich všímaš aj vo svojom okolí. 

Pozrime sa na desať vecí, ktoré môžu naznačovať, že niekto sa pasuje s osamelosťou.

Prehnaný dôraz na sociálne siete

Osamelí ľudia často vynakladajú značné úsilie, aby na sociálnych sieťach vyzerali šťastne a zapojene. Ich profily môžu byť plné fotiek s priateľmi alebo z rôznych akcií, ale v skutočnosti môžu byť tieto chvíle skôr výnimkou než pravidlom.

Sú stále „zaneprázdnení“

Niektorí sa snažia zaplniť každú chvíľu nejakou aktivitou. Tvária sa, že sú neustále zaneprázdnení, aby nemuseli čeliť samote alebo aby nevyzerali osamelí.

Ľudia po tridsiatke si robia selfie
zdroj: Pexels/Alexy Almond

Sú majstrami v počúvaní

Často sú to tí, ktorí sú vždy pripravení vypočuť problémy iných, ale zriedkakedy hovoria o svojich vlastných. Majú tendenciu klásť otázky a udržiavať rozhovor na témy, ktoré sa netýkajú ich osobných pocitov.

Obklopujú sa zvieratami

Zvieratá ponúkajú bezpodmienečnú lásku a spoločnosť bez potreby sociálnej interakcie, ktorá môže byť pre niektorých ľudí náročná. Osamelí ľudia sa často spoliehajú na zvieratá pre pocit spojenia a porozumenia, ktoré im môže chýbať v ľudských vzťahoch.

Majú sklon k perfekcionizmu

Niekedy sa osamelosť prejavuje snahou byť perfektným vo všetkom, čo robia. Je to ich spôsob, ako sa snažia získať uznanie a obdiv od ostatných.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife