Photo by Jurica Koletić on Unsplash

Chceš sa s ním rozísť ale nevieš ako? Zlá správa. Neexistuje na to presne určená metóda, ale aj tak by sa dokázali veci pokaziť ešte viac. Ak to chceš mať rýchlo za sebou, bez nevyhnutnej drámy a intríg, dbaj na to, čo robíš a hovoríš. Portál IHeartIntelligence vytýčilo týchto 10 príkladov. 

Nebuď hysterka

Vzťah ťa nenapĺňa šťastím a ešte k tomu ťa dotyčný neustála vytáča. To však nie je dôvod na to, aby si mu to neustále kričala do tváre a vyvolávala tak zbytočné intrigy. Chceš sa s ním rozísť? Dobre. Ale skús to zariadiť bez nadbytočných scén.

Povedz to hlavne jemu

Keď sa ťa kamarátka opýta, ako to medzi vami ide, je v poriadku zdôveriť sa jej s pochybnosťami a možno aj s definitívnym rozhodnutím. Lenže to neznamená, že by si odteraz mala mať v ruke megafón a kričať to na celú ulicu. Tvojmu budúcemu ex-partnerovi by to mohlo veľmi ublížiť a hlavne on je tá kľúčová osoba, ktorá by to predovšetkým mala vedieť. Aj keď sa s ním chceš rozísť, zachovaj aspoň troška rešpektu pre vás oboch.

Niekedy je lepšie nevedieť

Kvôli niečomu si sa musela rozhodnúť pre rozchod. Ak to bolo čokoľvek, pamätaj, nie je dobré všetko mu vyhadzovať na oči. Nemusíš mu jednotlivo menovať, čo ti na ňom vadilo. Chceš, aby rozchod prebehol pokojne. Nepotrebuješ žiadnu súťaž v urážaní a zosmiešňovaní.

Neskrývaj sa za klávesnicu

Ukončenie vzťahu môže byť nepríjemné pre vás oboch, ale vždy je lepšie vykonať to osobne, než cez správy. Ak ti aspoň trochu záležalo na vašom vzťahu a ľúbila ho, buď odvážna a rešpektuj danú situáciu. Koniec-koncov, nikto nepovedal, že by ťa nečakali aj horšie rozhovory.

Pamätaj, raz si ho ľúbila

Je pochopiteľné, ak máš po vzťahu a si plná adrenalínu, či zmiešaných pocitov. To ťa však neoprávňuje, aby si o svojom ex-partnerovi šírila kade-tade urážlivé súvetia. Ak by si to ale urobila, buď opatrná, komu to hovoríš. Môžete mať spoločných kamarátov aj po rozchode, ale na koho sú strane? Pozor, aby si si neuškodila.

Kamarátstvo nič nezachráni

Ani to nevyslovuj, ak to nemyslíš vážne. Zostať kamarátmi po rozchode by mohlo byť rozhodne zaujímavé, ale nehovor to len preto, aby si zmiernila situáciu. Nemala by si nad tým ani uvažovať, keď tomu neveríš a vnútorne vieš, že by to k ničomu nepomohlo.

Buď dospelá a postav sa tomu

Uvedomila si si, že niečo je veľmi zle a nemá šancu to fungovať ďalej? Lenže ty nechceš byť tá, ktorá to vysloví, ktorá to ukončí. A tak ti napadne, že svojím správaním ho k tomu možno ty doženieš. Toto by si rozhodne nemala robiť. Život je o tom, aby bol človek schopný postaviť sa svojím prekážkam a rovnako je tomu aj vo vzťahu. K čomu by ti pomohlo, keby sa ti podarilo vykresliť ho ako “toho zlého”?

Vieš, prečo sa rozchádzaš

Vyššie sa síce spomínalo, že by si svojmu budúcemu ex-partnerovi nemala vyhadzovať všetko na oči, ale zišiel by sa ti aspoň jeden rozumný dôvod. Buď si istá tým, prečo tak konáš. Všetko má svoje odôvodnenie.

Rozchod znamená koniec

Prečo by si po tom všetkom ho stále chcela mať na sociálnych sieťach a mať ho teoreticky stále na očiach? Ten človek už do tvojho života nepatrí. Bodka. Preto nie je správne, aby ste ostávali v kontakte. Vám obom by to mohlo ubližovať. Je koniec, treba sa podľa toho správať.

Zo vzťahu do vzťahu

Rozchod bolí a proces hojenia môže byť tiež náročný a zdĺhavý. Ale nebež hneď ďalšiemu do náručia dúfajúc, že ťa znova poskladá. Sústreď sa na seba, investuj do seba a dávaj si toľko lásky, koľko len potrebuješ. Nevyžaduj však hneď od niekoho iného šťastie, keď ešte sem-tam v noci plačeš.

Zdroj: IHeartIntelligence

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating