Okolie ťa využíva

Ak chceš v dnešnom svete uspieť, musíš byť trochu priebojná a mala by si sa vedieť postaviť sama za seba. Veľa žien s tým ale trochu bojuje a majú nízke sebavedomie. Kvôli tomu sa často správaš tak, že okolie ťa využíva.

Toto je 7 neklamných znakov toho, že pre tento svet si príliš dobrá. Aj keď to myslíš s tým najlepším úmyslom, mala by si svoje správanie prehodnotiť. Inak sa nikdy nezbavíš nálepky, že si s tebou ľudia môžu robiť, čo sa im zachce.

Nevieš povedať nie

Ak ťa niekto o niečo požiadať, nevieš ho odmietnuť a povedať nie. Obávaš sa toho, čo by si pomyslel a nebodaj by ťa považoval za namyslenú a sebeckú osobu, ktorá nie je ochotná poradiť. Nenechaj sa takouto manipuláciou zmiasť. Ak ti to nevyhovuje alebo niečo nechceš urobiť, jednoducho sa ospravedlň a slušne odmietni. V našom staršom článku nájdeš 3 metódy, ako hovoriť nie bez toho, aby si sa pri tom cítila zle.

Iných uprednostňuješ pred sebou

S neschopnosťou hovoriť nie súvisí aj tento bod. Potreby ostatných ľudí často uprednostňuješ pred svojimi vlastnými a to nie je vôbec dobré. Prestaň si myslieť, že sa správaš sebecky, ak urobíš niečo aj pre seba. Je to potrebné k tomu, aby si mala v živote rovnováhu a aby si sa cítila dobre.

Ospravedlňuješ sa, aj keď nemusíš

Máš tendenciu hovoriť prepáč aj v prípadoch, kedy si neurobila nič zlé. Takýmto spôsobom sa len zbytočne podkopávaš. Neospravedlňuj sa za chyby, ktoré urobil niekto iný. Každý sa musí naučiť prevziať zodpovednosť za svoje skutky.

Pochybuješ o sebe

Neveríš si, neustále máš o sebe pochybnosti a nedokážeš prijať fakt, že sa ti môže v živote dariť. Áno, aj ty môžeš uspieť, tak si prestaň myslieť opak. Musíš nabrať trochu sebavedomia, aby si sa nenechala zmiasť konkurenciou a ľuďmi, ktorí ti budú závidieť.

Vždy ťa trápi, čo si o tebe myslia iní

Pred tým, ako čokoľvek urobíš, hneď premýšľaš nad tým, čo by na to povedali ostatní. Nenechaj sa názormi iných ovplyvňovať. Vždy urob to, čo naozaj chceš. Pokiaľ si s tým ty sama stotožnená, kašli na iných.

Vyhýbaš sa konfliktom

Neznášaš konflikty a hádky a snažíš sa im vyhýbať. A pritom nemusíš byť na vine ani ty, jednoducho si nerada konfrontovaná niekým iným, kto by ťa svojou energiou a vystupovaním dokázal prevalcovať. Problémom sa musíš postaviť čelom.

Svoje problémy si nechávaš pre seba

Všetkým ostatným by si najradšej pomáhala od rána do večera, no keď príde rad na teba, o svojom trápení mlčíš. Nechceš iných zaťažovať, pretože sa obávaš toho, že by si ich svojimi problémami otravovala. Ak niekomu na tebe záleží, určite ti rád a ochotne poradí.

Ak tieto veci sedia aj na teba, dávaj si pozor, aby sa s tebou ľudia nezahrávali. Neboj sa povedať svoj vlastný názor a ozvať vtedy, keď sa ti niečo nepáči.

Nenechaj sa viac len využívať svojím okolím. Začni maličkosťami, ktoré ti pomôžu na tvojej ceste. Nemaj výčitky svedomia, nauč sa hovoriť nie a uvidíš, že všetko sa pohne len k lepšiemu. 

Existujú ženy, ktoré majú špeciálny a neprehliadnuteľný vplyv na mužov. Ich prítomnosť je magnetická a ich osobnosť neodolateľná. Tento typ ženy má určité kvality, ktoré ju odlišujú od ostatných a priťahujú pozornosť každého muža v jej okolí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife