Vraj mám jednu chybu. Verím ľuďom.

Určite si vo svojom živote bola minimálne raz sklamaná. Bolo Ti ublížené a bolelo to tak veľmi, že si sa rozhodla uzatvoriť pred svetom. Neveríš ľuďom, nevieš byť úprimná a nedovolíš nikomu, aby sa k Tebe priblížil. Držíš si ľudí čo najďalej od seba. Jediný človek, ktorému veríš, si Ty sama. A niekedy ani to nie.

Myslíš si, že je to tak správne?

foto: pexels.com

Bola si sklamaná a je prirodzené, že Tvoj vzťah k iným ľuďom to ovplyvnilo. Nemyslíš si však, že si opatrná až príliš?

Tiež som bola sklamaná. A nie raz. Tiež som bola viackrát pevne rozhodnutá nepripustiť si žiadneho človeka do svojej blízkosti. Bála som sa odpúšťať, nechcela som byť znova sklamaná. Lebo sklamanie bolí. Áno, bolí to ako sviňa. Ver mi, zažila som to.

Všetky tie chvíle, kedy som chcela ujsť čo najďalej, najlepšie do Austrálie, kde nie je nikto, kto by mi to sklamanie mohol akokoľvek pripomenúť. Večery, kedy som si do postele líhala so slzami v očiach a rána, kedy som vstávala unavená. Dni, kedy som nechcela nikoho vidieť a počuť. Každého som upodozrievala z toho, že ma chce využiť, oklamať, opustiť. Jediný, komu som verila som bola ja sama.

Nebola som však ani náhodou šťastná. Chýbala mi blízkosť ľudí, chýbali mi ľudia. Cítila som sa opustená. Môj strach mi nedovolil dôverovať iným.

No potom…

foto: pexels.com

Keď sa obzrieš spätne do svojho života, určite mi dáš za pravdu, že aj ty si minimálne raz niekoho v niečom sklamala. Ublížila si a určite si to veľmi ľutovala. Najmä ak si ranila niekoho, kto ti nie je ľahostajný.

Nechcela si ako jediné v tej chvíli, aby ti bolo odpustené? Nechcela si si získať späť naštrbenú dôveru?

Lebo ja áno. Bola to jediná vec, po ktorej som túžila vo chvíli, keď som si uvedomila, že som niekoho sklamala a niekomu ublížila.

Každý jeden človek, ktorý žije na zemi svoj život si zaslúži, aby mu bolo opustené. Vôbec nejde o to, či Ťa sklamali rodičia, najlepšia priateľka, sestra, alebo  muž, o ktorom si si myslela, že po jeho boku stráviš zvyšok svojho úžasného života.

Aj ty túžiš po odpustení a po tom, aby Ti človek, ktorého si sklamala veril, aj keď si jeho dôveru naštrbila.

Prečo potom nerobíš to isté pre iných ľudí v Tvojom živote aj Ty?

Prečo neveríš ľuďom, ak chceš, aby dôverovali Tebe?

Každý z nás zažil sklamania, každý z nás zažil, že dôvera bola narušená.

Ak chceš, aby ti ľudia verili, musíš veriť najmä Ty im. Aj napriek sklamaniam.

Bolí to. No nebolelo by viac, ak by si sa kvôli jednému sklamaniu pripravila o ľudí, s ktorými by bol Tvoj život krajší a jednoduchší?

 

cover foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife