Unspash/Jonathan Borba

Vo vzťahu rozlišujeme aktívne a pasívne trávenie spoločného vzťahu. To pasívne sa darí pravdepodobne každému jednému páru. No o niečom inom je práve to aktívne venovanie sa jeden druhému.

Páry by mali robiť tieto veci na pravidelnej báze, inak sa môže stať, že ich vzťah bude plný nudy.

Zamilované rande

Pre udržanie dlhodobého vzťahu by mali byť rande prioritou. Vďaka nim sa do seba ešte viac zamilujete a neustále si pripomínate, aké boli vaše začiatky. Dôležité je randiť aj po deťoch, či pri zaneprázdnených dňoch. Tak dáte tomu druhému ešte viac najavo, že je vzácny.

Dlhé prechádzky

Jeseň je ideálne ročné obdobie na prechádzky. Krajina je z celého roku najkrajšia, preto by ťa mal partner pravidelne „ťahať“ von. Nenachodíte len veľa krokov, no aj spálite kalórie a nájdete si čas na komunikáciu.

Minimálne jedno spoločné hobby

Nezáleží na tom, čo si vyberiete. Môžeš navrhnúť niečo ty, no takisto daj priestor aj tvojmu partnerovi. Vďaka tomu, že spolu budete niečo vykonávať, sa medzi vami vybuduje dôvera rýchlejšie a budete si veriť aj vo veciach, s ktorými majú mnohé páry problém.

Spoločné jedenie

Vytvor si s mužom zvyk, že aspoň jedno jedlo z dňa budete jesť spolu. Môžu to byť raňajky, obedy (cez víkendy), alebo večere. Hlavné je, aby ste počas jedenia spomalili a vychutnávali si prítomnosť jeden druhého.

Aktívny rozhovor

Najťažší bod zo zoznamu, ktorý je veľmi potrebný. Aktívny rozhovor spomíname dosť často, pretože ako sa hovorí, opakovanie je matkou múdrosti. Vďaka tomu, že sa budeš s partnerom aktívne rozprávať, ho rýchlejšie pochopíš, budeš mu vedieť poradiť, hneď odpovedať, alebo pohotovo zareagovať na jeho otázky. To isté by mal robiť on pri tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating