pexels.com

Keď príde na vzťahy, odrazu je každý odborník. A najväčší bývajú zväčša práve tí, ktorí sú najdlhšie single. Niektoré rady sú veľmi cenné a pomáhajú nám. Iné naopak škodia. Dnes sme si pre teba pripravili 10 vzťahových rád, ktoré by si nemala počúvať.

 

„Vzťah by mal byť jednoduchý“ – povedz mi, čo dobré je na svete jednoduché? Keď sa pred spaním zamyslíš nad tým, čo všetko si v živote dosiahla, uvedomíš si, že tie najlepšie veci, ťa stále veľa energie a času. Rovnako ich musíš investovať na to, aby ste spoločne vybudovali kvalitný vzťah.

„Kto nežiarli, nemiluje“ – naozaj je žiarlivosť znamením lásky? Nie je to len nedostatok sebadôvery a spôsob akým sa snažíme manipulovať svojho partnera? Dôvera je znamením láska a porozumenia, nie žiarlivosť.

„Protiklady sa priťahujú“ – na začiatku možno. No časom si obaja uvedomíte, že isté základné veci rovnaké mať musíte. Drobné odlišnosti váš vzťah naopak obohatia.

zdroj: unsplash.com

„Nikdy ťa nikto nebude milovať tak ako on“ – Toto je hádam najväčšia lož, akú kto môže povedať len preto, aby ťa udržal v nefungujúcom vzťahu. Ostávať s niekým preto, že sa bojím, že nás už nikdy nikto nebude tak ľúbiť je nesprávne.

„Neukazuj priveľmi aká si múdra, pretože ho tým vystrašíš“ –ťažko uveriť, že ešte aj v 21. Storočí dokáže niekto vypustiť takúto hlúposť. No počula som to na vlastné uši, takže tomu verím. Prosím ťa, nesnaž sa tváriť hlúpo len preto, aby si mu dvihla ego.

„Nikdy nechoď spať nahnevaná“ – tento bod môže vyznieť ako celkom dobrá rada, avšak nenechaj sa pomýliť. To, že ste mali výmenu názorov znamená, že na istú vec máte odlišný názor. Obaja potrebujete popremýšľať a hovorí sa, že ráno je múdrejšie večera.

www.pexels.com

„Zaslúžiš si viac“ – Pokiaľ cítiš, že sa nachádzaš v nesprávnom vzťahu, ktorý ťa viac trápi ako teší, je to pravdepodobne dobrá rada a mala by si počúvnuť. Avšak veľmi často sa stáva, že človek, ktorý ti túto radu dáva, vôbec do vášho vzťahu nevidí.

„Potrebuješ mať navrch“ – v podstate znamená, že tvoj muž má byť pod papučou. Aká hlúposť! Zneúctuješ tým jeho, ale aj seba. Obaja partneri vo vzťahu by si mali byť rovnocenní.

„Láska príde, keď to budeš najmenej čakať“ – priznám sa, že túto radu som už párkrát dala aj ja. Pravdou však je, že pokiaľ nebudeš chodiť medzi ľudí a vyžarovať so seba záujem o nadviazanie kontaktu, láska ti len tak do vienka nespadne.

„Vyžaduj si romantiku“ – romantické gestá sú samozrejmosťou na začiatku vzťahu, kedy obaja lietate v oblakoch. Časom však vzťah prejde rôznymi fázami, kedy na rad prichádzajú iné veci, ktoré riešite. Nedá sa očakávať, že sa muž bude správať rovnako ako na začiatku vzťahu.

Zdroj: slice.ca 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating