pinterest.com

Nedá sa definovať. Jednoducho poviete slovo láska, ale definovať presne ju neviete. Je tak nadpozemská, jedinečná a mimoriadna. Je to veľmi časté slovo, ktoré chce každý vedieť dokonale prečítať. Niekto je z nej šťastný, žije s ňou, iný ňou opovrhuje, hovorí, že neexistuje alebo ju zatracuje. Ach tá láska. Keď sme s ňou, cítime sa nádherne, motýliky nám lietajú v brušku a my vidíme svet omnoho krajší a veselší. Láska je väčšinou dôvod na radosť, dôvod, prečo chceme žiť a prečo sme tak šťastní.

Čo môžeš povedať ty o láske? Premýšľaj.

large-3 pinterest.com

Myslíš si, že si ju už zažila alebo to bola len napodobenina lásky? Myslíš si, že láska skutočne existuje a prežívaš ju? Ťažké otázky, však? Sama ti niekedy neviem odpovedať, pretože vždy, keď sa snažím pochopiť lásku a vedieť, že ňou žijem, príde niekto a povie mi niečo iné. Niežeby som bola ovplyvniteľná, ale myslím, že je normálne mať niekoho a pýtať sa, či je to skutočná láska.

V dnešnom svete plnom techniky, vymožeností a možností vnímame každého, kto nám vstúpi do života ako toho, kto môže byť náš potenciálny partner. Páči sa nám ich postava, vzhľad, povaha, ale predstaviť si s nimi vzťah nevieme. Je to jednoducho len ilúzia a zaľúbenosť do neho, nie je to láska. Áno, zaľúbenosť a láska sú podľa mňa rozdielne.

Zaľúbenosť by som Vám ešte vedela vysvetliť, ale čo tá láska? Mne jednoducho nestačí definícia toho, že je to pocit, kedy nemôžeš byť bez toho druhého.

large-4 weheartit.com

Avšak ani tak ju netreba definovať, ako pochopiť, čo si sa z nej naučila. Skús si to premyslieť. Čo si sa naučila počas toho, ak si niekoho milovala? Bola to odovzdanosť, túžba, hrdosť, byť lepším človekom? Čo o nej vieš? Prečo je taká mimoriadna a krásna? Existuje vôbec? Opäť ťažké otázky, na ktoré nenachádzam konkrétnu odpoveď. Viem však, že som sa naučila byť lepším človekom.

Ver či nie, ak niekoho miluješ, budeš lepším človekom. Nebudeš už toľko myslieť na seba. Odrazu máš spoločný smer. Už ti nevadí, ak by si sa mala niekde presťahovať a tráviť čas inak. Jednoducho si sa naučila, že z lásky sa vieš prispôsobiť. Ak nie si pyšná a tvrdohlavá ženská, vieš si priznať svoju chybu a  niesť za ňu zodpovednosť. Áno, aj toto mňa i teba naučila láska! Vieš si viac vychutnať nádherné okamihy a oceniť ich, také čaro má láska a učenie sa v nej.

Láska ma naučila hovoriť druhým o mojich pocitoch.

Láska ma naučila ďakovať.

Láska ma naučila vyberať si zodpovedne ľudí okolo seba.

amor-boho-casal-couple-favim-com-2865649 pinterest.com

Naučila som sa odpúšťať. Nemyslím odpúšťať neveru. Myslím odpúšťať chyby, slabé chvíľky a slová, ktoré sme nechceli vysvetliť. Odpustenie je prvá cesta, na ktorú musíš vykročiť, aby si sa zmierila s vecami. Je to tak komplikované, až je to jednoduché. A naopak. Taktiež ma láska naučila vidieť v človeku to najkrajšie, ctiť ho a chrániť. Vážiš si jeho prítomnosť a každodenne ďakovať. No ako ma i naučila žiť s niekým, pochopila som dar slobody a omnoho viac vďaka láske začala cestovať a žiť život inak. Láska mi ponúkla viac možností, viac kreativity a zapálenia do nových vecí. Ďakujem láska za to, že vďaka tebe som sa naučila poznávať slobodu, aj keď s niekým žijem.

Vďaka ti láska, naučila si ma veľa a stále ma učíš. 

Si pozoruhodná.

„Príliš veľa myslíme a príliš málo cítime. Viac ako stroje potrebujeme ľudskosť. Viac ako rozum potrebujeme láskavosť a miernosť. Bez toho zvlčíme a stratíme všetko.“
– Charlie Chaplin

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating