pexels.com

Zas ten zabehnutý stereotyp. Prídeš domov z práce či školy, hodíš tašku na stôl, zapneš televíziu a zješ jedlo, ktoré si si pripravila včera. Nič viac, nič menej, stále to isté. Zrazu začneš rozmýšľať, že toto vôbec nie je to, čo si od života chcela. Veď ešte ako malé dievča si snívala, že ty zmeníš svet, budeš cestovať, ochutnávať nové jedlá, spoznávať nových ľudí. A nakoniec si rada, že máš aspoň zopár priateľov? Cítiš, že toto nie je ten správny smer, ktorým sa chceš uberať. Ale čo robiť? Nemôžeš predsa len tak, zo dňa na deň zmeniť svoj život, to sa predsa deje len vo filmoch.

Realita je iná, tvrdšia a nudnejšia.pexels-photo-196667foto: www.pexels.com

Potom začneš premýšľať nad tým, že ti už asi piata kamarátka oznámila správu o novom priateľovi. Samozrejme, tešíš sa s ňou, ale predsa ťa niečo vnútri núti zamyslieť sa nad tým, čo robíš zle, keď si stále sama. A možno ty nerobíš zle nič, možno je len všetko okolo proti. Zrazu začneš rozmýšľať, že možno žiješ v zlom meste či dokonca štáte.

Potom ti napadne myšlienka na chlapíka, ktorý ťa priťahoval naposledy. To nebol chlapec, akých stretávaš na autobusovej zástavke, ale zrelý muž. On bol mužom, ktorý vedel čo od života chce, na ktorom bolo vidno, že už niečo prežil, a preto presne vedel, ako sa má k žene správať. Bohužiaľ bol tento chlap podľa okolia pre teba starý, hoci nemohol byť starší o viac ako desať rokov, no na mienke okolia záleží stále viac. V tom horšom prípade, bol tento muž už šťastne zadaný.

Príde ti na um ďalšia myšlienka, že možno si sa narodila v zlom roku a práve ty si mala byť dnes jeho milovanou. A keď sa tak zamýšľaš nad všetkými Austenovkami, ktoré si čítala, už je ti jasné, že chyba nie je v roku tvojho narodenia, ale práve v storočí.pexels-photo-92323foto: www.pexels.com

Zrazu sa pýtaš čo máš zo svojím životom robiť? No nik ti neodpovedá. Všetci tí, ktorí doteraz kričali, teraz zaryto mlčia. Na toto si ostala sama. Neostáva ti nič iné len skúšať a hľadať svoj správny smer. Tú správnu cestu, ktorá ťa zavedie ku šťastiu. Na toto nenájdeš recept, návod ani perfektnú knihu, hoci je plno takých, čo si myslia, že práve oni vedia ako ti najlepšie poradiť. Lenže oni o tvojom živote nevedia nič.

Žiješ ho ty a preto ty sa rozhodni, ktorým smerom sa vyberieš. A je viac ako isté, že spadneš mnohokrát, ale ty si silná a preto sa vždy znova postavíš na nohy a budeš hľadať ďalej až kým nebudeš cítiť, že toto je šťastie, ktoré si hľadala.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife