unsplash.com

Mám pocit, že je veľmi vzrušujúce, ak netušíš, čo ťa v budúcnosti čaká a a ktorý chlap bude tým pravým.

Teraz už viem, že po tých všetkých opitých správach mojim ex a fotografií na Instagrame, všetko, čo sa udeje medzi dvoma ľuďmi je zničené. Alebo ťa ignoruje a nechce napraviť váš vzťah.

Nepamätám si, kedy som naposledy videla pár, ktorý by chodil na klasické rande tak, ako kedysi. Teraz vznikajú páry, ktoré to myslia spolu nezáväzne – len tak, bez citov. Aj tak sa to časom medzi nimi skončí. Ešte som nevidela pár – okrem mojej najlepšej priateľky a jej partnera – ktorým by ich úplne prvá láska vydržala naveky. Aj u nich je však otázne, či spolu budú do smrti.

Možno ti znie ako klišé, ale Drake povedal:

„Sme generácia, ktorá nemiluje. Páry nedokážu byť spolu, no pred svetom sa tvária, že spolu naozaj sú. Pretože sa bojíme ozajstných vzťahov.“

Toto je to, čo sa vám snažím povedať. Mám pocit, akoby sa všetci báli byť otvorení voči osobe, ktorú majú radi/randia s ňou/spávajú s ňou (akokoľvek sa to rozhodnete nazvať). Sme tak skazení a zničení z predchádzajúcich vzťahov, až máme strach povedať svojej novej láske o svojich skutočných pocitoch. Lenže komunikácia je základom vzťahu. Bohužiaľ mám pocit, že mileniáli na toto už úplne zabudli.

zdroj: instagram.com/gypsea_lust

Myslím si, že vzťah bez chýb neexistuje. No veľa ľudí sa bojí povedať, čo si naozaj myslí a čo im vo vzťahu prekáža. A to je omnoho horšie. Nedokážu povedať tomu druhému, čo sa im preháňa hlavou, aj keď je to veľmi dôležité. Po čase sa to začne hromadiť a my bezdôvodne vybuchneme. No neuvedomujeme si, že ak by sme to začali riešiť už skôr, nič také by sa nestalo.

Stále sa nám preháňa hlavou, čo by sa bolo stalo, ak by sme tomu druhému začali niečo vyčítať. Bojíme sa, že nás partner opustí a tak sa snažíme byť tým najlepším partnerom my. Je to vzrušujúce, no rovnako strašidelné ako peklo.

Vždy existuje aspoň jedna pieseň (alebo v mojom prípade aj desať), ktorá sa hodí na každý jeden vzťah v našom živote. Jej text presne vypovedá o vzťahu, ktorý sme zažili alebo práve prežívame. Pretože ak pri smutnej piesni rozmýšľate nad tým, prečo vás opustil, svojej bolesti a úzkosti nepomáhate, ešte viac ju zhoršujete.

Preto robte čokoľvek, aby ste dosiahli svoje sny a boli neuveriteľne šťastní. Bojujte, bite sa do krvi za osobu, ktorú milujete. Ak nedokážete ignorovať pocity, ktoré pri danej osobe máte, bojujte o ňu tak dlho, čo vám sily stačia.

Nevzdávajte svoj boj o osobu, ktorú skutočne milujete. Pretože po každej búrke vyjde slnko a vy opäť prežijete to rozprávkové šťastie, ktoré ste mali aj na začiatku svojho vzťahu. Len treba o ňu bojovať zubami – nechtami. Naučte sa milovať samého seba aj napriek veľkej emocionálnej jazve na duši. Ja totiž verím, že po každej tvrdej práci príde zaslúžená odmena.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating