Pexels/cottonbro
Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Život vo vzťahu prináša často rôzne problémy, ktoré musí daný pár vyriešiť. V tomto článku ti odhalíme tie intímne. Bohužiaľ, nič sa nedá robiť, z času na čas si nimi musí prejsť každý.

Ženské problémy

PMS

Ako žena si aspoň raz za život musela pociťovať tento syndróm. Každá ho prežíva inak, no do veľkej miery vie ovplyvniť chod bežného života. Sprevádzajúce príznaky sú úzkosť, zmeny nálad, podráždenosť, pocity únavy a vyčerpania, chuť na sladké jedlá či rôzne kombinácie a v neposlednom rade môže PMS spôsobovať aj zabúdanie vecí či myšlienok. Pomôcť ti môže dostatok spánku, ľahšia joga, ale pozor, určite sa neprejedaj. Si potom zbytočne viac nafúknutá, z čoho budeš len viac nervóznejšia.

Tvoj partner by mal vedieť, čím si práve prechádzaš a mal by byť k tebe empatický. Práve intímny kontakt je vtedy pre teba obzvlášť citlivý. Niektorým ženám však pomáha milovanie, uvoľní to hormóny a pohyby tam dole môžu aj zmierniť prichádzajúce bolesti. Nájdu sa aj také, ktoré majú v tom čase zvýšenú chuť sa intímne zblížiť, ak patríš do tejto skupiny aj ty, snáď ti to partner splní.

Nízka vlhkosť

Vlhkosť je pri milovaní dôležitá, pretože je nevyhnutná na skvelý a príjemný zážitok z neho. Keď nie si dostatočne pripravená alebo tvoj partner zanedbal predohru, tento problém určite poznáš. Ak si to želáš vyriešiť, povedz priateľovi nech sa ti tam dole venuje dlhšie a nech sú jeho pohyby jemnejšie.

Zníženie hladiny hormónov

Nedostatok ženských hormónov môže ovplyvniť fungovanie tvojich dní, chuť na milovanie sa môže znížiť a tiež sa môže stať, že plodné dni nebudeš mať v takom čase, v akom ich očakávaš. Hladina hormónov sa dá však upraviť správnou liečbou, cvičením, no aj zdravou stravou a zaradením niektorých potravín do každodenného jedálnička.

No pozrime sa na intímne problémy, ktoré sprevádzajú mužov.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating