Žena opretá o strom
Pexels/Gabriel Angelo Alves

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Moderný svet so sebou prináša výhody, ktorým starší ľudia nevedia prísť na chuť. Občas sa však stane, že nemusíš novým trendom rozumieť ani ty. Môže to znamenať, že si stará duša a obľubuješ pokojný štýl života. Portál Healthline v článku uviedol znaky, ktoré by to mohli potvrdiť.

Materiálne veci pre teba nie sú dôležité

Si naučená žiť minimalisticky, preto pre teba nie je podstatné, aby si mala veľa hmotných vecí. Ak máš starú dušu, nepotrebuješ každý týždeň nové oblečenie, po roku meniť telefón, mať dvadsať kabeliek a tridsať tenisiek alebo si kupovať niečo, čo je trendy len preto, že to tak robia aj ostatní. Úplne si vystačíš s majetkom, ktorý je starší, ale funguje. Správne hodnoty v živote pre teba znamenajú viac než materiálne statky.

Miluješ staré filmy a lásku v nich

Nevieš čím to je, no s obľubou pozeráš staré filmy a obdivuješ tú lásku, ktorá sa v nich odohráva. Keď muž dvoril žene, keď sa ona zamilovala na prvý pohľad a už nikoho iného neľúbila, keď vydržali s milovaním až do svadby alebo to, keď bývali na vidieku a stačilo im, že majú jeden druhého. Stará duša miluje „staré časy“, lebo v nich bolo všetko akési jednoduchšie.

Žena sa usmieva
zdroj: Pexels/Abi Greer

Potrebuješ veľa času osamote

Ďalším znakom, že máš starú dušu, je aj to, že si dobíjaš baterky práve vtedy, keď si sama a vychutnávaš si sladké ničnerobenie. Máš tendenciu nasávať emócie a pocity druhých, preto ti čas osamote pomáha na upokojenie a odbúravanie stresu. Je pre teba zdravšie zdržiavať sa v úzadí než byť stredobodom pozornosti.

Nevidíš zmysel v novodobých aktivitách

Zmysluplné trávenie času si predstavuješ tak, že niečo vykonávaš rukami a fyzickým pohybom. Nevidíš zmysel v aktivitách, ktoré sa vykonávajú na počítači alebo v interaktívnych priestoroch. Patríš do starej školy dokonca aj vtedy, ak radšej čítaš knihy v hmotnej podobe než v čítačke. Miluješ vôňu nových kníh, preto sa o ňu nechceš oberať.

Sociálne siete sú pre teba strata času

Nevieš, čo také na nich mladí ľudia vidia. Áno, je to skvelé zariadenie na komunikáciu s ostatnými po celom svete, no aby si na nich trávila tri alebo štyri hodiny denne? Neexistuje. Ten čas, ktorý sa premrhá nezmyselným scrollovaním Facebooku alebo Instagramu, vieš ty, stará duša, využiť úplne inak.

Zdroj: Healthline

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife