Pixabay/Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Konečne sme sa dočkali krajšieho, teplejšieho a slnečného počasia. Bola by škoda nevyužiť to a stráviť celé dni zatvorená doma. Vonku sa pritom dá robiť toľko vecí, kvôli ktorým sa budeš cítiť lepšie a môžeš navyše urobiť aj niečo užitočné.

Aj ty máš pocit, že keď je vonku krajšie, automaticky sa cítiš trochu lepšie a máš chuť urobiť niečo prospešné, z čoho budeš mať lepší pocit? Máme pre teba niekoľko tipov, ktoré by si mala určite aspoň vyskúšať.

Prechádzka/cvičenie

Lepší pocit zo seba môžeš mať aj vtedy, keď urobíš niečo pre svoje zdravie. Takou prechádzkou nikdy nič nepokazíš a keď si budeš pritom merať aj kroky, výsledné číslo ťa možno naozaj milo prekvapí. To isté platí o rôznych iných aktivitách ako behu, bicyklovaní, korčuľovaní a podobne.

Počas cvičenia sa nám navyše do tela vyplavujú endorfíny, ktoré spôsobujú náš dobrý pocit a lepšiu náladu.

Venčenie psíkov z útulku

Prechádzku môžeš spojiť aj s niečím užitočným, napríklad s venčením psíkov z útulku. V niektorých útulkoch býva tak veľa psíkov, že všetky nemajú šancu dostať sa von. Ich radosť je nefalšovaná a keď ich vezmeš vyvenčiť sa, určite sa ti odvďačia. A ty zo seba môžeš mať naozaj dobrý pocit.

Zbieranie odpadkov

Ak sa chystáš do prírody, pribaľ si do tašky nejaké vrece a rukavicu. Určite po ceste natrafíš na porozhadzované smeti. Neprejdi okolo nich bez povšimnutia, ale zodvihni ich a urob zo svojho okolia krajšie miesto. Prípadne môžeš rovno zorganizovať s kamošmi alebo rodinou „brigádu“ a choďte vyupratovať nejaké miesto v prírode, o ktorom vieš, že je plné odpadkov.

Sadenie kvetov/byliniek/plodín

Ak sa chceš tešiť z vlastnej úrody, môžeš si zasadiť bylinky alebo rôzne iné plodiny. Je naozaj skvelý pocit sledovať, ako to všetko pekne rastie. Keď potom zožneš prvú úrodu, budeš sa cítiť naozaj výnimočne. Vďaka kvetom si zase môžeš skrášliť domácnosť alebo záhradku pred domom. Nepoznáme asi žiadnu ženu, ktorá by sa farebným voňavým kvetom nepotešila.

Piknik/opekačka

Po takýchto aktivitách si zaslúžiš aj trochu oddychu spojeného s odmenou. Piknik v prírode alebo opekačka či grilovačka je na to ideálna. Určite si už na sociálnych sieťach videla fotky kamošov, ktorí absolvovali prvú tohtoročnú opekačku. Trochu sa pri tom zabavíte, odreagujete a budete mať dobrý pocit z príjemne stráveného dňa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife