Smutná žena si drží spodnú peru

Všetci máme občas zlé dni, najmä keď sa zdá, že nič nejde podľa plánu. Napriek tomu je dôležité si uvedomiť, že existujú spôsoby, ako rýchlo zlepšiť svoju náladu a prekonať tieto nepríjemnosti. 

Vieš, ktoré to sú? Pripravili sme si pre teba 9 rýchlych tipov, ktorými by si sa mala riadiť, keď budeš mať nanič náladu. Toto ťa hneď postaví na nohy a budeš sa cítiť lepšie.

Urob si čas pre seba

Keď je tvoj deň plný stresu a nepríjemností, je dôležité si nájsť chvíľku len pre seba. Zastav sa na okamih, oddýchni si a urob niečo, čo ti robí radosť. Môžeš si prečítať knihu, počúvať hudbu, vyraziť na krátku prechádzku alebo si jednoducho vychutnať šálku obľúbenej kávy. Tieto malé momenty môžu mať veľmi priaznivý vplyv na tvoju náladu.

Vyhľadaj podporu blízkych

Kedykoľvek sa cítiš zle, dôležitým zdrojom podpory sú tvoji blízki. Neboj sa podeliť sa so svojimi pocitmi s partnerom, rodinou alebo priateľmi. Už len vypočutie a pochopenie zo strany druhých môže priniesť úľavu a poskytnúť ti potrebný balzam na dušu. Napíš im, zavolaj alebo sa rovno niekde stretnite.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Pusti sa do fyzickej aktivity

Cvičenie má skvelý vplyv na našu náladu a pohodu. Vyskúšaj krátku fyzickú aktivitu, ako napríklad rýchlu prechádzku, posilňovacie cvičenia alebo jogu. Alebo si zatancuj, prípadne ten stres zo seba vytras. A to doslova. Tieto aktivity uvoľňujú endorfíny, známe aj ako hormóny šťastia, a pomáhajú vyplaviť stres z tela.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife