Keď si v strese, často robíš veci, ktoré ani nechceš. Pri takýchto situáciach si ich ani neuvedomíš. Možno ich neskôr ľutuješ, ale to vôbec nemusíš.

Stále musíš niečo jesť a tak sa stane, že priberieš

Sú ľudia, ktorí keď zažívajú stres, jesť nemusia. No nemusíš sa cítiť vinná, ak ťa stres núti jesť viac. Je to normálne a raz za čas sa to stane každému. Dôležité je, aby si sa vedela stopnúť a neprepuklo to do niečoho väčšieho.

zdroj: Photo by Le Creuset on Unsplash.com

Nakupuješ veci, ktoré nepotrebuješ, ale upokoja ťa

Najlepší liek na stres sú nákupy. Síce drahý liek, ale taký, čo ťa určite poteší. Ak si v strese, môžeš si kúpiť niečo, čo ťa upokojí. No aj tu je dobré, ak neminieš všetky svoje úspory.

Urobíš viac chýb, než by si čakala a si pesimistickejšia

Keď si v strese, často sa ponáhľaš s niečím viac, než je bežné. Možno si to neuvedomíš, ale aj test odovzdáš skôr alebo si pri ňom nesústredená, lebo ťa zvnútra zožiera stres. Je to v poriadku, z chýb sa človek učí.

Keď si sama, rozplačeš sa, pretože je toho na teba veľa

Na každého príde chvíľka (možno aj dve), kedy má toho veľa a cíti sa zúfalý. Či už pri nejakej skúške, či už má toho veľa v práci alebo nevie ako dopadnú veci, ktoré má naplánované. Stres sa musí nejako odbúrať a slzy sú prirodzené.

Rekapituluješ si, čo všetko sa ti dnes nepodarilo

Ak si v strese, máš tendenciu byť pesimistickejšia a skôr sa dívať na veci, ktoré sa ti nepodarili ako podarili. Potom sa na seba hneváš a si ešte vo väčšom strese. Je to normálne, ale pozri sa aj na všetky veci, ktoré sa ti podarili a máš z nich radosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.