Free photo from Pexels

Zbaviť sa tuku na chrbte je skutočne tvrdý oriešok. Ako sa s tým však popasovať bez toho, aby si musela drieť vo fitness centre? Máme pre teba tréning, vďaka ktorému si poriadne zamakáš a nemusíš pri tom ani vystrčiť päty z domu.

T-Y-I

Napriek tomu, že tento cvik je skutočne jednoduchý, nepodceňuj jeho efektivitu, pretože ti dá určite zabrať. Nielenže ti precvičí každý sval na chrbte, ale aj zlepší postoj.

T: Začni ľahnutím si na brucho a vystretím celej postavy tvárou k zemi. Upažíš ruky a zdvihneš ich, čím stiahneš sval. Drž 7 sekúnd a polož ruky späť. Toto zopakuj 20-krát v dvoch sériách.

Y: Si v rovnakej polohe ako pri T, ale ruky máš do tvaru V. Tým pádom tvoje telo so spojenými nohami vytvára písmeno Y. Robíš to isté, čo pri prvom cviku. Nezabudni však, že ruky musíš mať poriadne vystreté. Opakuj 20-krát v dvoch sériách.

I: Znovu rovnaká poloha, len ruky vystrieš nad hlavu. Snaž sa ich mať napnuté a neskrčiť ich, aby chrbát poriadne pracoval. Taktiež opakuj 20-krát po dvoch sériách.

Tuleň

Napriek vtipnému názvu nemaj predsudky. Tento cvik nie je žiadna malina. Tvoj spodný chrbát zaplače, ale neboj, bude tiecť pot, nie slzy.

Ako pri predchádzajúcom cviku, opäť ležíš na bruchu, no ruky máš vedľa tela. Postupne dvíhaš hlavu a hruď, pričom ruky máš vo vzduchu. Potom si znovu pomaly ľahaj na zem. Toto opakuj 15-krát v 3 sériách.

zdroj: www.pexels.com
Anjelik

Určite si pamätáš, keď si ako malá robila anjela do snehu. Vtedy to bola zábava a ani si nevedela, že tým precvičuješ chrbát. Tak hor sa do toho.

Ľahni si na chrbát, nohy vystri a ruky polož dlaňami k zemi. Postupne ruky dvíhaj nad hlavu a späť bez toho, aby si ich položila na zem. Urob 20 opakovaní  v dvoch sériách.

Superwoman

Tento cvik ti zapojí každý sval na chrbte. Znovu sa pretoč na brucho a nohy rozkroč. Ruky daj nad hlavu a naraz ich dvíhaj spolu s nohami tak, aby si cítila ako sa ti sťahujú chrbtové svaly. Urob 3 série po 10 opakovaní.

zdroj: www.pexel.com

Bird-dog

Daj sa do polohy psa. Stiahni brucho a chrbát maj vystretý, snaž sa ho neprehýbať. Hlavu máš zarovno chrbta. Zdvihneš pravú ruku pred seba, ľavú nohu zanožíš a vrátiš späť. Strany následne vystriedaš. Opakuješ 15-krát po 3 série.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness