Určite si už počula o výrazoch ako „alfa muž“ či „alfa žena“. Kto je však alfa osobnosťou?

Alfa osobnosť sa od ostatných ľudí líši vo viacerých veciach. V prvom rade, alfa osobnosť nepodlieha davu. Je samostatná, silná a jedinečná – jednoducho osobnosť v pravom zmysle slova. Týchto ľudí spája 10 osobnostných čŕt, ktorými disponujú. Nájdeš sa v nich aj ty?

#1 Hovoríš stručne, no jednoznačne

Tvoje vyjadrovanie nie je nikdy žiadnou hádankou. Vyjadruješ sa stručne, no veľmi jasne. Nikomu tak nikdy nedáš priestor na žiadne domnienky či špekulácie, ktoré sú zväčša zárodkom rôznych konfliktov a zničených vzťahov.

#2 Neveríš slovám, veríš činom

Nemáš rada stavanie vzdušných zámkov, či ťahanie medových motúzov popod nos. Nenecháš sa oklamať sladkými a zavádzajúcimi rečami. Prežila si toho už dosť na to, aby si sľubom neprikladala žiadnu váhu. Vážne berieš jedine gestá a činy.

#3 Zaujímajú ťa len veci, ktoré sa týkajú teba a tvojich najbližších

Existujú ľudia, ktorí priam žijú z rôznych „zaručených informácií“ o komkoľvek. Klebety sú pre nich rovnako dôležité, ako vzduch, ktorý dýchajú. Narovinu povedané – tebe sú životné udalosti druhých ľudí ukradnuté. Nepotrebuješ vedieť, ktorý sused sa práve rozvádza a ktorá kolegyňa premýšľa nad výpoveďou. Svoju pozornosť zameriavaš len na veci, ktoré sú skutočne dôležité.

pexels.com

#4 Reči sa hovoria a chlieb sa je

Tvoje slová sú a vždy budú v súlade s tvojím správaním. Si však zároveň odvážna a ak si o niečom presvedčená, nebojíš sa za svoj názor postaviť a vyjadriť ho hoci aj pred celým svetom.

#5 Nemáš veľa priateľov

Nepotrebuješ mať na Facebooku 1500 priateľov. Úplne ti stačia tí traja, alebo hoci aj jeden. Dôležité je, že vieš, že pri sebe máš niekoho na celý život a niekoho, komu môžeš kedykoľvek zavolať aj o polnoci.

#6 Samotu si dokážeš vychutnať

Hovorí sa, že samotu nemajú radi len ľudia, ktorí nedokážu počúvať svoje vlastné myšlienky. To však nie je tvoj prípad. Nerobí ti problém zobrať sa a vyraziť si niekam úplne osamote. Skôr naopak – tieto chvíle si dokážeš poriadne vychutnať.

#7 Svoje súkromie si strážiš

Určite poznáš niekoho, o kom toho z Facebooku vieš možno viac, ako jeho vlastní rodičia. Vďaka #instastories zas máš podrobný prehľad o jeho celodennom menu i každodennom harmonograme. Toto však tvoj štýl ani zďaleka nie je. Svoje súkromie si vážiš a nemáš potrebu deliť sa oň so stovkami ďalších ľudí.

pexels.com

#8 Robíš veci, ktoré miluješ

Máš toľko cieľov a snov, až nevieš, do plnenia ktorého by si sa mala pustiť najskôr. Jednoducho vieš, že skutočné šťastie nájde len človek, ktorý robí to, čo miluje. Či sa to už týka školy, práce alebo súkromia.

#9 Nezaujíma ťa, čo o tebe hovoria druhí ľudia

Nakoľko žiješ svoj vlastný život a nie život niekoho iného, nemáš potrebu vedieť, aký názor naňho majú ostatní. Vieš, že všetkým nevyhovieš nikdy a ani sa o to nesnažíš.

#10 Si obklopená ľuďmi, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty, ako ty

Okolo seba máš rada ľudí, ktorí sú pre teba inšpiráciou, motiváciou a vzorom. Zväčša ťa však priťahujú osoby, ktoré majú rovnako veľké sny, ako ty. Ak niečo neznášaš, tak je to súťaživosť a závisť. Takýmto ľuďom sa snažíš vyhýbať a ak cítiš, že je pre teba nejaký vzťah toxický, nemáš problém z neho vycúvať.

zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.