Žena na vyhliadke
Pexels/Adam Kontor

Pre každé znamenie je charakteristické niečo iné. Vedela si, že sa dokonca dajú rozdeliť na chladné a láskavé? V tomto článku sa dozvieš, ktoré znamenia majú srdce z kameňa. Odhalíš aj to, prečo to tak je.

Kozorožec

Človek v znamení Kozorožca má veľmi ťažkú povahu. Túži po spoločnosti a zábave, no zároveň je rád osamelý a má srdce z kameňa. Pokiaľ ho dobre nespoznáš, nevyznáš sa v ňom. Do svojho vnútra len tak niekoho nepustí, lebo nechce, aby ho niekto zranil.

Keď tohto človeka niekto oklame alebo zradí, nie je prekvapený. Deje sa to často, preto sa proti tomu obrnil. Túži mať všetko pod kontrolou a tak si dáva pozor na svoje emócie.

Smutná žena sedí na zemi
zdroj: Pexels/Adril Kudri

Blíženci

Srdce z kameňa má aj uletený Blíženec, na ktorého by si to možno nepovedala. Tento človek sa dokáže prispôsobovať situáciám v živote, lebo je flexibilný a ukrýva v sebe dve tváre. Napriek tomu sa však nevie tváriť milo, keď ho niekto oklame alebo zraní jeho srdce.

Premení ho na kameň, pretože od toho momentu s ním nebude chcieť mať nič spoločné. Hoci je roztopašný a miestami uletený, vie, kde sú hranice. Jeho názor je, že s citmi sa nemá zahrávať, pretože sú veľmi krehké a pre neho znamenajú príliš veľa na to, aby dal svoje srdce niekomu, kto ho oklamal.

Žena sedí na lúke s knihou
zdroj: Pexels/freestocks.org

Ryby

Posledným znamením sú citlivé Ryby. Tento človek žije neustále vo svojich fantáziách a má tendenciu si správanie ľudí idealizovať. Na rozdiel od Kozorožca, do srdca tohto človeka sa dá dostať veľmi ľahko, preto nie je dobré, ak sa s ním ľudia zahrávajú.

Srdce z kameňa pri Rybe znamená, že aj keď niekoho začne milovať, neprizná svoje city a bude ich dusiť v sebe. Nerád vyjadruje pocity, lebo si myslí, že bude vyzerať zraniteľne a to nechce. Radšej nech pôsobí tak, že má srdce z kameňa. Ochráni sa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy