Na to, aby človek začal so sebou niečo robiť, potrebuje mať pred očami istý cieľ. Chudneš, lebo chceš vyzerať lepšie v plavkách. Beháš, pretože je tvoja kondička nízka. Posilňuješ, pretože máš slabé ruky. K tomu, aby si to nevzdala a pokračovala, potrebuješ aj iné podnety, ktoré ťa namotivujú. Ideš do toho?

Aj keď je cieľ tou najväčšou motiváciou, častokrát sa nám zdá byť ďaleko. No nakopnúť ťa dokážu aj iné maličkosti, vďaka ktorým to pre teba nebude trápenie.

Motivuj sa inšpiratívnymi ľuďmi

Veľa ľudí, najmä žien, sa porovnáva s inými ženami. A každá má pred očami minimálne jednu, ktorá je pre ňu vzorom v oblasti fyzického vzhľadu. Nie, nemáš sa podobať na nikoho iného, ani si myslieť, že to, čo robí ona, musíš aj ty. A už vôbec nie robiť všetko rovnako.

Ide skôr o zdravú motiváciu, pri ktorej si povieš, že vďaka nej ideš makať, aj keď sa ti nechce. Môže sa ti páčiť jej postava alebo myšlienky, ktoré vypúšťa do sveta a tie ťa nakopávajú vpred. Nehľadaj inšpiráciu v niekom, kto ťa núti myslieť si, že si niečo menej. Hľadaj niekoho, kto ti podá pomocnú ruku.

Vymakaný playlist

Hudba je niečo, čo v tebe dokáže vyvolať milión emócií. Je dokázané, že ak si pri cvičení, ale aj akejkoľvek inej aktivite, pustíš svoj obľúbený playlist (nie ten, pri ktorom plačeš po rozchode), tvoj výkon sa zvýši. Hlava ťa posúva vpred, máš dobrú náladu a s ňou zmizne aj akákoľvek lenivosť.

Nové oblečenie

A teraz nemáme na mysli iba to, ktoré si môžeš v budúcnosti obliecť. Samozrejme, mať v hlave predstavu, ako si oblečieš vysnívané šaty, to je dosť dobrá motivácia. Ale aj pri samotnom cvičení sa musíš cítiť pekne a pohodlne. Uznaj, že cvičiť v starých teplákoch a úplne nových legínach, to hneď zmení pocit z cvičenia.

Dopraj si raz za čas nový set a určite sa budeš na cvičenie tešiť už len preto, že si ho budeš môcť dať na seba. A s každým novým kúskom budeš viac motivovaná, pretože si povieš, ako v ňom môžeš dobre vyzerať, keď zahodíš lenivosť.

Pochvala od okolia

Bod, ktorý ti nevieme zaručiť, ale na ľudskú psychiku má obrovský vplyv. Každá pochvala, akú v živote dostaneš, ťa extrémne poteší a povieš si, že svoju latku nesmieš podliezť, aby si nestratila to, za čo si v očiach iných tak dobrá. Pamätaj však, nerobíš to pre nich, robíš to pre seba.

Ale ak si sa potila, aby si dosiahla nejaký cieľ a tvoje okolie si to začne všímať, tvoje sebavedomie a chuť pokračovať ďalej budú iba rásť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.