Instagram/elaaa.o

Vybudovať harmonický vzťah si žiada roky a roky práce. Bez nej to jednoducho nejde, pretože ako nás život učí, nič nie je zadarmo. Rozdiel v tvrdej práci na vzťahu si môžeš všimnúť u párov, ktoré sú spolu rok a u tých, ktoré sú spolu už viac ako desať rokov. Je citeľný.

Hovorí sa, že ženy sú vo vzťahu tie, ktoré chcú na ňom viac pracovať. Vymýšľajú výlety, pripravujú sa na rande, kúpia spontánne lístky do kina alebo do divadla, uvaria romantickú večeru a nútia partnera nezlenivieť.

Avšak, nájde sa práca aj pre mužov. Tí by mali u partneriek rozvíjať dve kľúčové vlastnosti. Bez nich by vzťah rýchlo skončil, pretože by nemal pevné základy.

Aké dve vlastnosti to sú?

Vernosť a umenie milovať.

Chlap by sa mal stále snažiť o to, aby mu jeho partnerka bola verná, no taktiež by mal byť verný on jej. Aby taká žena naozaj bola, muž by mal byť pravý gentleman. Každý deň sa jej opýtať, aký mala deň, pomôcť jej aspoň s jednou domácou prácou, venovať jej nerušených 20 minút pozornosti, zaujímať sa o ňu, často ju objímať, bozkávať a dokazovať jej, že je pre neho tá jediná. Už pri malom zaváhaní alebo pri zmene správania, môže mať partnerka pochybnosti, že niečo nie je v poriadku.

Mal by u nej rozvíjať aj schopnosť milovať. Pokiaľ to žena nevie či bola vychovaná v rodine, kde sa emócie neprejavovali, môže s tým mať problém. Dôležité je, aby bol partner trpezlivý a aby ju každý deň ľúbil viac, než deň predtým. Naučiť správne a do hĺbky milovať nás môže len ten pravý človek, s ktorým spečatíme svoj vzťah navždy. Ak to muž teda myslí vážne, mal by aktuálnu priateľku milovať tak, ako ešte nikdy žiadnu inú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating