Každá žena túži po dokonalom partnerovi. Zabúda však, že ak chce takého ona, zrejme to bude tak aj opačne. Nemôžeš chcieť to najlepšie, ak to sama ponúknúť nevieš. Aj keď pre každého muža znamená pojem „najlepšia partnerka“ niečo iné, v týchto 3 bodoch sa určite zhodnú všetci.

Vyslov podporu, nie zákaz

Hysterka, ktorá si pomýlila rolu partnerky s rolou matky (alebo skôr bacharky), to je predstava, od ktorej uteká každý rozumný muž. Vzťah je o dvoch ľuďoch, ktorí sa dopĺňajú a rešpektujú. Nie o tom, že jeden druhému niečo zakazuje, prikazuje, kontroluje ho a pod.

Od partnera človek očakáva podporu a pomocnú ruku, nezabúdaj na to. Pochváľ ho, pomôž mu, rešpektuj jeho rozhodnutia. Buď tou, ktorá pre neho predstavuje pokoj a istotu, nie tou, pred ktorou musí tajiť, že ide s kamošmi na pivo, aby sa vyhol ďalšej hádke.

Nezabúdaj na vlastné záujmy

Vzťah je síce o dvoch ľuďoch, no to neznamená, že každý z vás stratil vlastnú osobnosť. Stále máte obaja potrebu zachovať si kúsok svojej slobody, venovať sa tomu, čo vás baví. Preto ho prestaň dusiť. Nemusí byť s tebou 24 hodín denne. Ani ty nemusíš ísť s ním každý večer von, najmä, ak si tam jediná partnerka. Nebuď jeho prívesok, ale doplnok.

Nezabudni ani na vlastné záujmy, vďaka ktorým si pre neho stále zaujímavá. Nie si predsa len žena, ktorá stále čaká na neho a nemá vlastný život. Venujte sa koníčkom spolu, ale aj osobitne. Nech sa nezačne rýchlo dusiť.

Viac úsmevu, menej urážania sa

Chlapi jednoducho milujú ženy, ktoré majú zmysel pre humor. Alebo teda, úplne by stačilo, keby si sa za každú nevinnú poznámku prestala urážať ako malé dieťa. Je ťažké mať vzťah plný smiechu a pohody, ak si nevieš sama zo seba vystreliť.

A to urážanie sa neplatí iba pri vtipoch. Zabudni na to aj vtedy, keď sa ti niečo nepáči. Radšej hovor na rovinu, čo ťa trápi, namiesto toho, aby si sa v tichosti odula ako pubertiačka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.