Photo by shannon VanDenHeuvel on Unsplash.com

Nikdy som od teba nechcela nič viac, než úprimnosť. Hlavne to, aby si bol úprimný ku mne a povedal mi všetko priamo. Bez zbytočných výhovoriek a poloprávd. Nikomu sa klamstvá nepáčia a už vôbec nie to, ak je muž neúprimný a zatajuje pravdu.

Mne je jedno, že si mi klamal, pretože si ma nechcel zraniť – mal si mi povedať pravdu.

Mne je jedno, že si mi klamal, pretože si ma chcel chrániť – mal si mi povedať pravdu.

Mne je jedno, že si mi klamal, pretože je to jednoduchšie – mal si mi povedať pravdu.

Mne je jedno, že si mi klamal, pretože som nebola pripravená počuť pravdu – mal si mi povedať pravdu aj tak.

zdroj: Photo by shannon VanDenHeuvel on Unsplash.com

Preniesla by som sa cez to určite lepšie. Cez to, že si bol ku mne neúprimný sa neprenesiem len tak ľahko.

Pravda niekedy bolí. Hlavne vtedy, ak je to niečo, čo nechceme počuť alebo sú to negatívne slová. No nikdy by som nevolila namiesto pravdy klamstvo. Možno si myslíš, že tým urobíš lepšie a bude to na chvíľu pekné, no potom prídu dni, kedy to bude ešte horšie. Klamstvo robí z mužov malých chlapcov, ktorí sa nevedia žene priznať. Klamstvo urobí z každého pekného muža neatraktívneho, pretože to nie je správna vec.

V našom vzťahu si klamstvom zničil moju dôveru k tebe. Všetko, čo si od toho momentu povedal, znelo nedôveryhodne. Nemohla som pokračovať. Nemohla som ti dať druhú šancu, pretože klamanie je zlozvyk, cez ktorý sa len tak niekto neprenesie. Aký zmysel by mal náš vzťah, ak by nebol úprimný? Ak by sme si navzájom klamali a nehovorili pravdu?

Chcela som od teba jedinú vec, aby si dospel, pozrel sa mi do očí a povedal pravdu. Ty si to vtedy nespravil a pravdepodobne už ani nespravíš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating