Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pred týždňom si nevedela, že existuje. Nevedela si, že počúva Beatles a kedysi hrával na gitare. Nevedela si, že miluje pizzu a vždy vstáva skoro ráno. Nevedela si, že niekto taký žije. Že taktiež prežíva istý životný príbeh, že má rodinu, priateľov a že je to tiež ľudská bytosť, ktorá má ciele. Zvláštne, však?

Vždy sa pýtam Boha, keď stretnem niekoho nového, prečo práve jeho mi poslal do života. Mám sa z toho poučiť? Mám sa zaľúbiť? Mám si skrátka užiť chvíle s ním? Ach, tie večné otázky a neustále uhýbanie sa chybám. Tak to skrátka nefunguje. Nezabránim tomu, že sa s niekým novým stretnem a takisto to ani neprivolám. Ono to skrátka príde. Ten príbeh, ktorý máš prežiť. Ktorý si máš zapamätať, pochopiť a odniesť si z toho to najlepšie. Možno to nebude so šťastným koncom a možno budeš tá najšťastnejšia žena po jeho boku.

V hlave máš myšlienky a otázky, celá sa chveješ a snažíš sa byť čo najpríťažlivejšia, a zároveň najmilšia. Usmievaš sa, cítiš sa ako v siedmom nebi. Bojíš sa, že sa sklameš a že si opäť zvykneš na niekoho, kto neskôr odíde. Ale nie! Opustíš ho skôr, ako ťa sklame. Lebo to je bežné. Tie letné lásky, ktoré zmiznú s prvým septembrom a ty si zas sľubuješ, že už sa nezaľúbiš.
27620107484_27aa64b72d_ofoto: thoughtcatalog.com

Kedysi som aj ja takto rozmýšľala, avšak odháňaním ľudí som neskôr pochopila, že sama sebe robím zle. Že sa ničím. Už nikdy viac nebudem od seba odháňať ľudí len preto, že som sa bála, že si na nich zvyknem a oni odídu. Priateľky, muži, staré ženy, deti. Hocikto. Hocikedy. Hocikde. Či už cestujem alebo trávim čas doma. Po čase to všetko príjmam ako výzvu, ako šancu zaľúbiť sa, byť šťastná či len tak sa zabaviť alebo mať novú priateľku na dlhé večery.
Stretnutia s novými ľuďmi sú vždy zvláštne a jedinečné. Neplatí to len na chlapov či rande. Každý jeden človek ťa niečo naučí, posunie ťa a zmeníš sa. Vždy. Preto sa nebráň novým stretnutiam, nebráň sa ľuďom, pretože ťa vraj v minulosti sklamali. Každé stretnutie ber ako lekciu a súčasť života. „Akú lekciu by som sa mala naučiť od tohto človeka?“

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating