úsilie vo vzťahu

Ako to vyzerá, keď sa naozaj snažíme o niečo tak krásne a náročné, ako je láska? Týka sa to žien, ale aj mužov. Vlastne každého, kto sa nachádza v dlhodobom vzťahu alebo sa rozhodol budovať zdravý a vyvážený vzťah. Úsilie vo vzťahu má rôzne podoby a je len na nás, ako sa rozhodneme prejavovať snahu o partnera. My ti prinášame niekoľko bodov, ako takáto snaha môže vyzerať.

Povzbudzujete sa navzájom

Ak vidíš, že sa tvoj partner nachádza v ťažkej životnej situácii alebo naopak sa usiluje o dosiahnutie svojho vysnívaného cieľa, pomáhaj mu a buď tou najväčšou oporou v živote, akú kedy mal. Povzbudzuj ho k úspechu a ukáž mu, že veríš v jeho schopnosti a spoločne zvládnete každú situáciu.

Dôverujete si

Dôvera je dôležitou súčasťou zdravého vzťahu. Snaž sa ju budovať od samého začiatku. Ak už raz bola dôvera u jedného z vás naštrbená, ťažko sa bude obnovovať. Nedostatok dôvery môže vytvoriť veľké množstvo problémov, ako sú napríklad konflikty, emocionálna nestabilita alebo to všetko môže prerásť až do toxického správania.

Vzťah, v ktorom je dôvera
zdroj: Pexels/Lena Glukhova

Rozprávate sa o hlbokých témach

Denne sa aspoň na pár minút pokús nadviazať kontakt s priateľom, kedy sa porozprávate o dôležitých témach. Či už spolu žijete a zdieľate spoločné bývanie alebo sa stretávate len po víkendoch, je dôležité prehlbovať spoločnú konverzáciu. Rozprávajte sa o vzájomných cieľoch do budúcnosti, prioritách aj o hodnotách.

Nezabúdaj na seba

Veľa ľudí v dlhodobom vzťahu zanevrie na svoj zovňajšok. To znamená, že sa prestanú o seba starať a dbať na to, ako sa ich výzor, ale aj správanie zmenilo. Snaž sa byť stále príťažlivá a nezabúdaj, že aj to priťahuje tvojho priateľa. Ak chceš popracovať aj na svojom sebavedomí a atraktivite, prečítaj si o tom v našom článku.

žena
zdroj: Pexels/Ramazan Esen Photography

Riešite problémy spoločne

Namiesto toho, aby si pred všetkými problémami utekala a otáčala sa im chrbtom, snaž sa ich vyriešiť spoločne s partnerom. Posilní to nielen vaše puto, ale prehĺbi to aj vašu vzájomnú dôveru. Takto budete obidvaja vedieť, že sa môžete jeden na druhého spoľahnúť vo všetkom. Prípadné komplikácie sa vám nebudú kopiť a váš vzťah bude čím ďalej, tým viac harmonický.

Prejavujete si vzájomnú náklonnosť

Nielen doma medzi štyrmi stenami, ale aj na verejnosti by ste si mali prejavovať lásku a náklonnosť. Malé gestá ako držanie sa za ruky, jemné bozky alebo objatia sú prejavom vašej lásky medzi vami.

Pamätaj, že prejavovanie náklonnosti by malo byť autentické a prispôsobené tvojej vlastnej osobnosti i vášmu vzťahu. Dôležité je, aby bolo úsilie vo vzťahu príjemné a prirodzené pre obidvoch partnerov, bez akýchkoľvek nátlakov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating