Žena leží vo vode

Ak si užívaš vyvrcholenie vo väčšine prípadov (alebo vždy), vedz, že patríš k tým šťastnejším ženám. Niektoré, žiaľ, takéto šťastie nemajú a vrchol vo svojom živote nedosiahnu vôbec. Psychologička Zuzana Hermanová z online poradne MOJRA.sk hovorí o tom, že to platí približne na tretinu všetkých z nás. A to je poriadne vysoké a zároveň smutné číslo.

Je naozaj bežné, že mnohé ženy nedosiahnu vyvrcholenie. Aj preto sa stávame majsterkami v predstieraní a neraz nechávame mužov v tom, že sme sa urobili a bolo to skvelé. Niektoré z nás to dokonca berú ako vlastné zlyhanie a cítia sa kvôli tomu nepríjemne. Kedysi bolo rozprávanie o ženskej intimite tabu alebo prehliadané. Ako ale spoločnosť napredovala a vyvíjala sa, začala sa otvárať aj táto téma. Konečne sa jej prikladá viac pozornosti.

„Je dôležité, aby sa ženy cítili oprávnene preskúmať a pochopiť svoje vlastné túžby a preferencie. Zvýšená otvorenosť a skúmanie ženskej se*uality má určite pozitívny aspekt. Keď sa spoločnosť stáva viac akceptujúcou a chápajúcou, môže vytvoriť prostredie, v ktorom sa ženy budú cítiť lepšie a sú schopné objaviť a prijať svoje vlastné túžby. Celkovo je trend smerom k väčšej informovanosti a akceptácii krokom správnym smerom, ktorý podporuje inkluzívnejšiu a napĺňajúcu skúsenosť žien pri ich skúmaní se*uality,“ prezradila pre Odzadu.sk Mgr. Zuzana Hermanová, psychologička online poradne MOJRA.sk.

Vyvrcholenie pri milovaní
zdroj: Pexels/Ольга Солодилова

Prečo niektoré ženy nedosiahnu vyvrcholenie?

Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Podľa psychologičky môže ísť len o krátkodobé obdobia, ktoré ovplyvňujú ženy a ich milostný život. Ťažkosti s dosiahnutím vrcholu môžu byť výsledkom rôznych okolností. Môže ísť napríklad o hormonálne zmeny po pôrode, problémy so štítnou žľazou, obdobie menopauzy alebo po menopauze, rôzne nervové ochorenia, úzkosti, depresie, bolestivý styk, vaginálna suchosť,“ uviedla odborníčka niektoré z možných príčin. 

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating