instagram/couple

Čo je tajomstvom šťastného a dlhodobého vzťahu? Jednoznačnú odpoveď na túto otázku hľadá mnoho z nás. No nenájdeš ju v žiadnej knihe a ani ti je neprezradí kamoška z vlastnej skúsenosti.

Každý vzťah je iný rovnako tak, ako dvaja ľudia, ktorí sú v ňom. Predsalen existujú veci, vďaka ktorým sa zbytočnému rozchodu dá predísť. Že by toto bolo to tajomstvo?

Každý vzťah musí stáť na svojich pevných základoch. Tak silných, že keď príde akákoľvek búrka, tí dvaja ju vďaka nim ustoja. Veď, ako sa hovorí, v dobrom aj v zlom.

Čo tie základy tvorí? Rešpekt, komunikácia a kompromisy. Totiž, iba láska na vzťah nestačí. Keď sa dvaja ľúbia, je to pekné, ale ak sa vzájomne nerešpektujú, ak nevedia nahlas povedať, čo ich trápi, a ak myslia sebecky iba na seba, škaredý koniec visí vo vzduchu.

Zvláštne na to je to, že každý pár si musí k týmto základom nájsť vlastnú cestu a pre každého to znamená niečo iné. No ak ich podchytia, objavili ten tajomný kľúč, vďaka ktorému z nich bude silný a milujúci sa pár, ktorý ruka v ruke pôjde cez všetky prekážky.

Pretože ak niekoho miluješ, berieš na vedomie všetky jeho plusy aj mínusy, akceptuješ jeho názory a podporuješ ho v jeho osobnej ceste. Ak niekoho miluješ, nič pred ním netajíš, je to tvoj najlepší priateľ, ktorému povieš, čo ťa trápi i teší. Na rovinu. A do tretice, ak niekoho miluješ, dokážeš ustúpiť, keď treba, pretože on spraví to isté pre teba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating