Pexels/Lamont Thompson

Akýkoľvek rozchod je bolestivý. Kto tvrdí opak, asi nikdy nemiloval úprimne. Smútok ťa zasiahne bez ohľadu na to, či to bol vzťah krátky alebo dlhý, či bol intenzívny alebo na diaľku a aj v tom prípade, ak bol stále šťastný alebo ste sa aj hádali.

Keď niekto pred tebou vysloví, že by si na neho mala zabudnúť a posunúť sa ďalej, môže ťa to vystrašiť a vystresovať. S tým človekom si prežila značnú časť života, vytvorili ste si spomienky, milovali ste sa, snívali ste o veľkých veciach a mali ste plány, ktoré ste chceli v budúcnosti splniť. A teraz by si na toto všetko mala zabudnúť? Príde ti to nelogické a nemožné.

Na to, aby si sa posunula ďalej, nemusíš zabudnúť na minulosť. Úprimne si myslíme, že zabudnúť sa tak ľahko ani nedá.

Nikto ti nevymaže pamäť a spomienky, ktoré si si s ním vytvorila. Nikto ti nezakáže pozerať si vaše spoločné fotky a chodiť na „vaše“ miesta. Nikto ťa nebude sledovať a držať ťa od neho ďalej.

Zabudnúť nemusíš, pretože raz ten človek pre teba veľa znamenal, tak to lusknutím prstov nebude iné. Jediné, čo by si po rozchode mala urobiť, je posunúť sa ďalej. Či už so spomienkami alebo bez nich.

Dá sa však posunúť aj bez toho, aby si túto kapitolu zatvorila. Poznáme mnoho bývalých párov, ktorým to skvelo funguje aj po rozchode a sú priatelia. Nerozišli sa pre neveru, pre klamstvo alebo pre niečo, čo by ich zničilo. Jednoducho sa ich sny, ciele a názory na určité veci nezhodovali, preto sa rozhodli vzťah ukončiť. Neskončili so sebou navzájom ako ľudia, no len ako milenci.

Môžeš sa posunúť ďalej bez toho, aby si ho z tvojho života vymazala. Naozaj to nie je nutné, len to niekomu môže pomôcť uzdraviť sa rýchlejšie, to je celé.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating