archív H&M

H&M dnes oznamuje svoje veľké tajomstvo: ďalšia exkluzívna dizajnérska spolupráca bude s ERDEMom, trendy návrhárom, ktorý býva v Londýne a ktorého milujú rovnako celebrity ako aj znalci módy. H&M tiež s radosťou prezrádza, že vizionársky režisér Baz Luhrmann uvedie kolekciu do života svojím jedinečným rozprávaním príbehov.

Kolekcia ERDEM x H&M bude dostupná vo vybraných predajniach a na hm.com od 2. novembra.


Erdem navrhol pre H&M úplne novú kolekciu pre ženy a úplný prvýkrát aj kolekciu pre mužov. Erdem verí v silu krásy, skúma historické referencie a osobné príbehy v každom kúsku, ktorý tvorí. Pre kolekciu ERDEM x H&M projektuje a nanovo interpretuje dizajnérske témy z niektorých svojich najoslavovanejších kolekcií, hrá sa so vzormi, textíliami a jemnou majstrovskou prácou, čím si urobil meno.

„Som veľmi rád spolupráci s H&M a tomu, že môžem prebádať svoju prácu v úplne novom
meradle, a aj kolekcii pánskeho oblečenia, ktorú som nikdy predtým nerobil. Je to také
vzrušujúce pracovať s Bazom Luhrmannom, ktorý je jedným z najvýznamnejších rozprávačov
príbehov dnešnej doby,“ hovorí Erdem.


„Pre mňa bola móda vždy viac ako len oblečenie, je to forma vyjadrenia sa – samostatná forma umenia. Teším sa zo spolupráce s ERDEMom a H&M a z toho, že môžem odhaliť príbeh tejto jedinečnej kolekcie,“ hovorí Baz Luhrmann.


„Od chvíle, ako sme sa s Erdemom začali rozprávať o spolupráci, ma upútala jeho vízia. Pre kolekciu ERDEM x H&M vytvoril okúzľujúci svet plný krásy, jemnosti a bohatých detailov. Sú tam špeciálne kúsky, ktoré budete chcieť nosiť navždy,“ hovorí Ann-Sofie Johansson, kreatívna poradkyňa H&M.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista