Žena a muž
Unsplash/Lauren Rader

My ženy sme vo vzťahoch úplne inak nastavené než muži. Aj keď nemáme rady škatuľkovanie, pravdou je, že sme citlivejšie, otvorenejšie. Jednoducho, prejavujeme emócie vo väčšom. Naše chlapské polovičky to dokážu len výnimočne, no na to sme si už zvykli. Keď treba, tak nám vedia ukázať, čo v sebe skrývajú. Ale, čo ak to neprichádza vôbec a tvoj partner nevie prejavovať city?

Sú muži, ktorí sú naozaj ako skala. Majú vážnu tvár, neprejavujú svoje pocity navonok ani vtedy, keď by možno aj mali. Hovoriť s nimi o tom, čo sa v ich duši skrýva, to je snáď nemožné. Aj napriek tomu, že ho miluješ, máš pocit, že pred tebou zatvára dvere a stráni sa toho, aby niekoho vpustil dnu. Chceš, aby aspoň občas ukázal, že nie je stroj. No nevieš, ako ho k tomu prinútiť.

Tvoja otázka je zároveň aj odpoveďou.

Netlač na pílu, narobíš viac škody

Ak si k nemu sadneš a začneš na neho tlačiť s tým, aby ti porozprával o detstve, traumách, zážitkoch, strachoch, ale aj snoch, cieľoch či láske, k ničomu sa nedopracuješ. Keď budete mať chvíľku pre seba, pri ktorej je tá pravá príležitosť na to, aby sa ti mohol otvoriť, nebombarduj ho otázkami. Vysvetli mu, že by si ocenila, ak by ti dovolil nahliadnuť do jeho hlavy, že by si bola rada, ak by sa naučil prejavovať city viac, najmä, ak to s tebou myslí vážne. Inak budeš mať pocit, že ťa už nemiluje.

Pretože každý vzťah musí byť založený na absolútnej dôvere a úprimnosti. Ak mu to vysvetlíš, sám si vstúpi do svedomia a nabudúce možno naberie odvahu na to, aby ti porozprával o tom, za čo sa možno doteraz hanbil. Dôležité je, aby si na neho šla krok po kroku a začínala od ľahších tém až po tie najintímnejšie.

V druhom rade musíš pochopiť aj ty to, že každý človek je iný. Pre niekoho je naozaj náročné rozprávať sa o veciach, ktoré sú pre neho veľmi osobné, a aj keď sa to bude pomaly učiť, nikdy sa to úplne nezmení. Ty musíš byť tou, ktorá to bude rešpektovať a nájde si takzvaný iný jazyk lásky – jeho pocity, myšlienky či vyjadrovanie lásky treba nájsť inde, nie v slovách a citových výlevoch.

Ak toto všetko pochopíš, nájdeš v ňom to, čo by si chcela vidieť aj navonok. Len to bude zašifrované v jeho činoch.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating