Pexels/Helena Lopes

Vzťah a partia priateľov sa niekedy zvyknú prekrývať. Možno ste sa dali dokopy práve vďaka partii a teraz sa stretávate spoločne. Mať spoločných priateľov má určite svoje výhody, ale mala by si myslieť aj na to, ako sa pred nimi vy dvaja správate.

Sú určité veci, ktoré vy dvaja robíte a možno si ich ani neuvedomujete. Pravda je však taká, že vašim priateľom dosť prekážajú. Možno vám to do očí nepovedia, ale necítia sa vo vašej prítomnosti dobre a uvoľnene, ako tomu bolo kedysi.

Ľúbostné prejavy

Držanie sa za ruky alebo príležitostná pusa je dovolená, ale zvyšok si nechajte radšej na chvíľu, keď budete sami. Ak idete niekam von ako partia a vy dvaja ste na sebe nalepení, ostatným to môže vadiť. Nesprávajte sa, ako by svet existoval len pre vás dvoch.

Mali by ste rešpektovať, že nie všetci z partie sú zadaní a takéto prejavy lásky im nemusia byť veľmi príjemné.

zdroj: Unsplash/Yanapi Senaud

Hádky

Hádky patria do súkromia. Ak sa ti niečo nepáči, počkaj, kým budete sami a neurob mu scénu priamo pred očami ostatných. Postavíš ich tak do nepríjemnej situácie, kedy nebudú vedieť, ako majú reagovať. Majú sa postaviť na tvoju stranu alebo na tú jeho? Ak si vyberú len jedného z vás, ten druhý sa môže uraziť a nahnevať, čo môže vaše priateľské vzťahy narušiť.

Ignorácia ostatných

Súvisí to trochu s prejavovaním lásky na verejnosti. Nesprávajte sa, ako by ste existovali len vy dvaja a nikto iný. Stretli ste sa ako partia, tak sa tak aj správajte. Pýtajte sa ich, čo majú nové, ako sa majú. Nerozprávajte sa len vy dvaja medzi sebou a nepoužívajte svoj interný humor, ktorému rozumiete len vy dvaja.

Keď budete ostatných z partie vyčleňovať, skôr či neskôr sa stane to, že sa s vami nebudú chcieť ďalej stretávať.

Rozprávanie len o sebe

Je super, že ste si kúpili do bytu niečo nové alebo že máte nové zvieratko. Prípadne sa chystáte na dovolenku, budete mať svadbu alebo už čakáte dieťa. Vaši priatelia sa s vami určite tešia. To však neznamená, že musíte rozprávať len o sebe a svojich plánoch.

Nezabúdaj na to, že priatelia majú tiež svoje vlastné životy. Vieš, čím si momentálne prechádzajú? Alebo si príliš zaujatá rozprávaním o sebe? Dajte priestor aj im.

Dohadzovanie

Chceli by ste, aby vo vašej partii bolo viac párov ako ste vy? Predstava je to síce pekná, ale realizovanie je horšie. Ak sa z vás stanú dohadzovači, ktorí budú kamošom vybavovať rande, len aby si niekoho našli, môžete si ich pohnevať.

Niekedy je fajn, keď ti niekto dohodí potenciálneho partnera. Pamätaj však na to, že nie každý túži hneď po vzťahu, preto sa najskôr opýtaj, či s tým súhlasia. Ak to budeš robiť za ich chrbtom, nemusí to dopadnúť najlepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating