Instagram/explorerssaurus_

Čo robiť pre to, aby bol tvoj vzťah kvalitný, zdravý a plnohodnotný? Neexistuje na to žiadne čarovné zaklínadlo, musíte sa o to jednoducho snažiť obaja. Svojím správaním si však často nevedomky len škodíte.

Na prvý pohľad ide o nevinné zvyky, ktoré ti možno pripadajú úplne normálne, no pravda je taká, že nahlodávajú váš vzťah, až kým ho pomaly nezničia. Ak chceš tomu zabrániť, týchto 7 vecí by ste mali prestať robiť.

Neustále porovnávanie sa

Tvoj bývalý to robil inak, frajer tvojej kamošky urobil to a hento. Takéto porovnávanie nikomu neprospieva. Docieliš akurát to, že tvoj súčasný priateľ sa bude cítiť zle, pretože bude mať pocit, že pre teba nie je dosť dobrý.

Všetko chcete robiť spoločne

Je pekné, keď chcete tráviť čas spoločne, no nemali by ste to preháňať. Vo vzťahu by mala byť rovnováha medzi tým, čo robíte spolu ako pár a tým, ako trávite čas osamote. Každý z vás má určite aj svoje vlastné záujmy, ktoré nebavia toho druhého.

Je úplne normálne, ak sa im budete venovať oddelene. Ak by ste spolu trávili príliš veľa času, mohla by sa dostaviť ponorka.

Veľa času trávite pred telkou

Ako trávite večer? Pozriete si nejaký film alebo seriál, až kým si neuvedomíte, že je čas ísť do postele? Ak trávite veľa času pred telkou, môže to narušiť váš intímny život. Určite nestopnete rozpozeraný seriál len preto, aby ste sa zrazu venovali sebe. A to je veľká škoda.

Chceš riešiť všetko sama

Určite by si chcela byť samostatná a chcela by si dokázať ľuďom, že určité veci zvládneš aj sama. Nikomu to však neprospieva. Pokojne požiadaj o pomoc svojho priateľa, on bude rád, ak ti bude môcť pomôcť.

Taktiež sa nesnaž riešiť všetko za neho. Zaiste si svoje účty zvládne vyplatiť aj sám a dokonca ho nemusíš objednávať ani na všetky preventívne prehliadky alebo ku kaderníčke.

Nezvyknete sa spolu najesť

Aspoň jedno jedlo denne by ste si mali dopriať spoločne. Ak nestíhate raňajky, pretože každý z vás má iný pracovný režim, doprajte si spoločnú večeru. Vymeňte niekedy domáce prostredie a choďte sa najesť von. Trochu zmeny nezaškodí.

Čakáš, kým urobí prvý krok on

Hovoríš si v hlave, prečo sa ti nevenuje? No namiesto toho, aby si urobila prvý krok a prišla za ním, budeš sa len durdiť. Čo ak si to isté hovorí aj on? Ak sa stretnú dvaja tvrdohlaví jedinci, môže vzniknúť veľký problém.

Ak chceš pusu, nečakaj, kým ti ju dá, ale daj mu ju ty. Taktiež môžeš ukázať iniciatívu aj vo vašej posteli, to ho určite poteší.

Neviete vyjadriť svoj skutočný názor

V našich hlavách často prebiehajú aj vymyslené situácie. Predstavujeme si, čo by sme povedali pri nejakej situácii. Robíme to namiesto toho, aby sme to povedali nahlas. Ak s niečím nesúhlasíš, nedus to v sebe, ale povedz to. Ak bude haprovať medzi vami komunikácia, nikam to nedotiahnete.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating